Rusi sa stali celkovými víťazmi hokejového Turnaja 4 krajín v Púchove + Fotogaléria

1519

Od 18. do 20. decembra sa na zimnom štadióne v Púchove odohralo šesť zápasov v rámci Turnaja 4 krajín. Na podujatí sa predstavili reprezentáčné výbery Slovenska, Ruska, USA a Švajčiarska do 17 rokov.

Turnaj otvoril duel Ruska s USA, dvoch nezmieriteľných hokejových mocností, a zakončil ho nedeľňajší zápas Slovenska s Ruskom. Na ľade v Púchove sa počas troch dní predstavilo viacero zaujímavých hokejistov, ktorí už teraz figurujú ako najväčšie nádeje Draftu NHL 2017 (Klim Kostin z Ruska či obranná trojica Farrance, Gildon, Maniscalco a centri Mismash s Reedyem z USA).

Zápasový program Turnaja 4 krajín hráčov do 17 rokov:

18.12.2015 (piatok):

Rusko – USA 4:5,pp (2:2, 2:2, 0:0, 0:1)

Od začiatku sa hralo v rýchlom tempe, Američania sa presadzovali dobrou kombinačnou hrou, na druhej strane hrozili po šikovných individuálnych akciách Rusi. Tí už v 11. minúte prehrávali 0:2, zásluhou dvoch využitých presiloviek však do konca tretiny stav vyrovnali. Hráči USA potom v druhej tretine ešte dvakrát odskočili svojmu súperovi na rozdiel gólu, Rusi ale zakaždým dokázali odpovedať a opäť vďaka dvom výborne zvládnutým presilovkám. Po skvelých dvoch tretinách nasledovala pokojnejšia tretia, v ktorej závere to horelo pred Ruským gólmanom Ustimenkom vďaka náporu Američanov pri presilovke 5 na 4. Do konca riadneho hracieho času však ostal stav zápasu vyrovnaný, v druhej minúte predĺženia potom na obrovskú radosť svojho tímu rozhodol strelou od modrej výborne hrajúci Tortora.

Najlepší hráči zápasu: Jacob Tortora (USA) a Iaroslav Alekseev (RUS)

Slovensko – Švajčiarsko 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Zápas priniesol skôr boj ako pohľadný hokej. V prvých dvoch tretinách si súperi na ľade nedarovali ani centimeter priestoru, vývoju zápasu teda svedčala priebežná remíza 1:1. V záverečnom dejstve Slováci postupne stupňovali tlak, lepšie korčuľovali a boli dôraznejší ako ich súper, čoho výsledkom boli tri góly v sieti Messerliho. Ten víťazný si na svoje konto pripísal po individuálnej akcii od vlastnej modrej pravý krídelník druhej formácie Krivošík, ktorý zakončil zápas s bilanciou 2+2. Ďalšie dva slovenské zásahy pridal jeho spoluhráč z druhej lajny Adam Liška.

Najlepší hráči zápasu: Filip Krivošík (SVK) a Justin Sigrist (SUI)

19.12.2015 (sobota):

Švajčiarsko – Rusko 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Helvéti sa do favorizovaného súpera pustili nebojácne, no ich počiatočnú aktivitu schladili gólom vo štvrtej minúte Kostin s Alekseevom. Zhruba od 10. minúty sa motory mladých ruských rakiet rozbehli naplno a o víťazovi zápasu už nebolo pochýb. Nad viacerými nadpriemernými výkonmi svojich spoluhráčov opäť vynikal kapitán zbornej Klim Kostin svojou silou, tvrdou, no presnou strelou a úžasným prehľadom v hre. Rusi až tri zo svojich šiestich gólov strelili v presilových hrách, čím len podčiarkli svoju silu pri tejto hernej situácii. V defenzíve riešil občasné nebezpečné situácie s prehľadom Ustimenko.

Najlepší hráči zápasu: Gabriel Widmer (SUI) a Kirill Ustimenko (RUS)

Slovensko – USA 5:4 (3:2, 1:0, 1:2)

Z rýchleho gólu Dhoogheho z prvej minúty sa Slováci stihli pozviechať pomerne rýchlo, o necelých šesť minút sa po šikovnej individuálnej akcii blysol Ružička. V 12. minúte premenil po faule Gildona trestné strieľanie sebaisto Hrehorčák a do prekvapivého, no zaslúženého dvojgólového vedenia poslal našich o päť minút po ňom Havrila. Američania však ešte do konca tretiny Barrattom znížili a zdalo sa, že sa nadychjú k veľkému tlaku. Tomu ale mladí Slováci obetavým výkonom úspešne bránili a sami hrozili z nebezpečných útokov. Jeden z nich podnikol vo vlastnom oslabení Adam Ružička, ktorý v súboji jeden na jedného pretlačil súperovho obrancu a sám pred brankárom zvyšoval na 4:2. Vývojom stretnutia očividne zaskočení Američania ale nezložili zbrane ani po Urbánekovom góle na 5:2 zo 42. minúty. Na rozdiel dvoch gólov najskôr znížil Scott Reedy a devätnásť sekúnd pred koncom vykresal iskierku nádeje pre USA Barratt. Mladí Slováci ale vyrovnanie nepripustili a mohli sa tak radovať z cenného víťazstva.

Najlepší hráči zápasu: Adam Ružička (SVK) a Scott Reedy (USA)

20.12.2015 (nedeľa):

USA – Švajčiarsko 10:1 (5:0, 4:0, 1:1)

Mladí Američania zápas „vybavili“ už počas prvých dvoch tretín. Hetrikom sa blysol Tortora, aspoň bod si v stretnutí pripísalo šestnásť z celkovo devätnástich korčuliarov v drese USA.

Najlepší hráči zápasu: Jacob Tortora (USA) a Marlon Zbinden (SUI)

Slovensko – Rusko 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Rusi sa od začiatku prezentovali rýchlou, priamočiarou hrou a vysokým napádaním, výsledkom čoho boli dva góly v Ovečkovej sieti. Keď sa zdalo, že je na ceste aj tretí gól, udrel nečakane vo vlastnom oslabení Havrila. V druhej tretine sa k nemu pridal v presilovke Krivošík a Slováci boli razom na koni. „Lietajúci“ Rusi sa ale vývojom zápasu nenechali zaskočiť a odpovedali rovnakým spôsobom, v presilovej hre. Vedenie si už nenechali ujsť, práve naopak, ešte viac ho zveľadovali. V zápase opäť žiaril druhý útok hostí Alekseev (1+2) – Bitsadze (3+0) – Kostin (0+3)

Najlepśí hráči zápasu: Miloš Roman (SVK) a Mark Rubinchik (RUS)