Horomil Fest ako test zrekonštruovaných priestorov Župného domu + VIDEO

532
Organizátori podujatia

Neopakovateľnú atmosféru dobrodružstva a zážitkov z cestovania a pobytu v prírode ponúkol milovníkom outdoorových aktivít v Púchove Horomil Fest mini.

 Horomil Fest je festivalom hôr, cestovania, športu a všakovakých kombinácií rôznych outdoorových aktivít. „Žijeme v oblasti, ktorá je obklopená Strážovskými vrchmi, Javorníkmi, Súľovské skaly sú čoby kameňom dohodil a je tu zároveň veľa ľudí, ktorí radi chodia po horách, majú radi adrenalín. Prostredníctvom nášho festivalu ich chceme inšpirovať, prípadne im ponúknuť pohľad na miesta bežnému smrteľníkovi nedostupné.“ zhrnul leitmotív akcie Marek Janičík, jeden z organizátorov a moderátor večera.

Tohto roku sa Horomil Fest vďaka spolupráci s OZ Mŕtva kosť predstavil po prvýkrát aj divákom v Púchove: „S Marekom Janičíkom sa poznáme dlhšie, pozvali sme ho na našu Vývrtku – diskusný večer v rámci podujatia Cooltajner v Považskej Bystrici a dohodli sme sa na vzájomnej spolupráci.“ povedal predseda OZ Mŕtva kosť Andrej Rafaj, ktorý spolu s členmi Mŕtvej kosti a OZ Puchovo dedičstvo pomáhal aj s propagáciou podujatia v rámci Púchova.

Pri skladbe programu Horomil Festu mini sa organizátori sústredili na ľudí z Púchova alebo jeho okolia. Pozrite si krátky film Juraja Lukáša, spoluorganizátora, bikera a víťaza minuloročného prestížneho festivalu Hory a mesto.

 

Už tento piatok (9.10.) od 17:00 prebehne slávnostné otvorenie projektu Bod kultúry Župný dom. V rámci otvorenia je pripravená prehliadka Púchovského múzea, občerstvenie a výstava o dejinách ŠtB na Slovensku, ktorá potrvá do konca kalendárneho roka 2015.

Stb1