Jubilanti oslávili narodeniny spoločne

175

V závere júna sa primátorka Púchova a mestskí poslanci stretli s jubilujúcimi občanmi mesta Púchov na podujatí, ktoré sa uskutočnilo v hlavnej sále Divadla Púchov. Pozvanie dostalo spolu 372 oslávencov, ktorí v prvom polroku 2019 zaznamenali narodeninové jubileum 65, 70, 75, 80, 85, 90 a viac rokov.

Katarína Heneková v príhovore oslávencom uviedla:
„Každý človek si želá šťastný život. Úplné a dokonalé šťastie však neexistuje. Jednému chýba to, inému zasa čosi iné. Každý ľudský život je iný. Musíme ho prijímať, žiť ho, ale nevzdávať sa a častokrát sa boriť s prekážkami a ťažkosťami. Želám vám, aby ste sa dokázali tešiť aj z maličkostí. Pripomínajme si chvíle šťastia a radosti, ktoré sme prežili. Verím, že sa nájdu v živote každého jedného z vás a že aj dnešné popoludnie sa k nim bude môcť zaradiť. Teší ma, že mesto Púchov je miestom, ktoré dokáže vytvárať podmienky pre aktívny a plnohodnotný život seniorov. A ja vám z tohto miesta môžem sľúbiť, že tomu tak bude aj naďalej. Do ďalších dní vášho života vám želám najmä veľa zdravia a optimizmu. Všetko najlepšie.“

Medzi najstaršie pozvané patrila 98-ročná Mária Zboranová z Nosíc a 95-ročná Mária Mikulová z Púchova. Spoločnú oslavu narodenín jubilujúcich seniorov mesto organizuje dvakrát ročne.

Zdroj: MsÚ Púchov, foto: S. Flimmel.