Júlové číslo Púchovských novín

317

Titulka júlového vydania Púchovských novín patrí žiakom – volejbalistom zo ZŠ Gorazdova, ktorí z majstrovstiev Slovenska vo volejbale žiakov základných škôl U16 odchádzali ako víťazi.

V úvode sa noviny venujú rokovaniu mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo tesne pred letnými prázdninami (28. júna). Ďalej rozoberajú problematiku kompostovania, keďže púchovská samospráva v týchto dňoch finišuje s distribúciou nakúpených kompostérov pre rodinné domy v Púchove. V novinách nechýba správa o závere školského roka, ale napríklad aj podrobné vysvetlenie, či bol nákup závesných kvetináčov zbytočne drahý.

Hneď dvojstrana Púchovských novín je venovaná pôsobeniu mažoretkového súboru Nelly na nedávnych majstrovstvách Európy v talianskom meste Giulianova. Spravodajstvo zo Slovensko – moravskej hasičskej ligy, ale aj rozhovor s manažérom MŠK Púchov Marekom Šimáčkom o nedávno skončenom futbalovom ročníku v Tipos 3. lige a o príprave a zámeroch pred novou sezónou.

V prázdninovom čísle Púchovských novín nájdete aj komplet júlový program kina, kultúrneho leta na pešej zóne, v dome kultúry i v parku pri Župnom dome.