Juniorský CONTINENTAL Cup Púchov – záverečné preteky

61

V sobotu 25.5.2024 organizoval náš klub tretie, záverečné preteky seriálu Juniorský CONTINENTAL Cup, ktoré sú určené pre juniorov, ktorí navštevujú automodelárske krúžky, ale aj pre širokú verejnosť. Deti jazdia s autíčkami, ktoré si sami postavili v automodelárskych krúžkoch. Samozrejme rodičom, príbuzným, kamarátom a návštevníkom sme autíčka bezplatne zapožičali, aby si mohli vyskúšať, aké zručnosti potrebujú, aby mohli jazdiť podobne, ako deti z krúžkov.

Preteky boli verejné a mohli sa zúčastniť aj rodičia, kamaráti a začiatočníci. Jazdili sme v kategóriách – GT- s autíčkom Porsche 911, ktoré si deti vyrobili v krúžkoch s motorom E-200, druhá kategória boli autíčka LMP-2 tak isto vlastnoručne vyrobené v krúžkoch a preteky s kúpenými autami Carrera.

V kategórii GT dominoval Maximilián Múcska, ktorý so svojim Porsche 911 vo farbách Continentalu obsadil prvé miesto, nedal nikomu šancu, vyhral všetky 3 preteky seriálu a samozrejme skončil na prvom mieste. Ako druhý skončil Marek Ťapay, bojoval s Bisahom Janom a Adamčíkom Davidom.

V kategórii LMP-2 opäť vyhral Maximilán Múcska, pred Kubišom Matúšom, Luhovou Alžbetou a Bisahom Janom.

V kategórii Carrera jazdila perfektne Luhová Alžbeta, Bisaha Ján a Hudeková Terézia.

Musím pochváliť aj najmladších juniorov, ako Luhová Petra, Hudek Ondrej, Hudeková Tereza, Panáček Tomáš a tiež Novosad Max, ktorý si prvýkrát vyskúšal pretekanie na autodráhe.

Do pretekov sa zapojili aj oteckovia, radili, pomáhali a samozrejme robili mechanikov a nasadzovačov ale mali možnosť si vyskúšať jazdy proti svojim ratolestiam.

Tiež treba pochváliť aj nášho člena Jana Bisahu, ktorý získal 3x umiestnenie na stupni víťazov a tým aj postup do seriálu pre dospelých. A v pretekoch juniorov už bude jazdiť mimo poradia, tak ako ostatní členovia klubu Mk Púchov, ktorí veľkou mierou pomohli k bezproblémovému a zdarnému priebehu týchto pretekov.

Preto sa chcem poďakovať všetkým členom klubu ale aj priateľom a kamarátom, ktorí sa do organizácie zapojili a umožnili deťom prežiť krásny pretekový deň.

Ďakujem aj firme Continental, ktorá celé preteky každoročne zastrešuje, ako aj mestu Púchov, ktoré svojou finančnou podporou umožnilo tieto preteky zrealizovať.

Deti boli ocenené víťaznými pohármi, medailami, darčeky si vyberali v bohatej tombole a tiež losovali o autodráhu Carrera formule v merítku 1:43.

NAJBLIŽŠIE PRETEKY: 9.6.2024 – nedeľa – SRC Martin – PMP klubové preteky – vhodné ako príprava na MSR PMP ktoré budú 22.6.2024 v Martine.

Martin Kumičak, Modelársky klub Púchov