Juniorský CONTINENTAL Cup Púchov

342

V sobotu 21.1.2023 organizoval náš klub prvé preteky seriálu Juniorský CONTINENTAL Cup. Tieto preteky sú výnimočné na Slovensku, ale aj v okolitých krajinách. Deti jazdia s autíčkami, ktoré si sami postavili v automodelárskom krúžku. Modelársky klub Púchov minulého roku pripravil polytechnickú pomôcku podporujúcu manuálne zručnosti detí – stavebnicu autodráhového autíčka a prihlásil ju ako projekt do vyššieho územného celku trenčianskeho samosprávneho kraja. Projekt bol podporený z Participatívneho – komunitného rozpočtu TSK a tak sme s deťmi v krúžkoch mohli začať s ich stavbou. Krúžky organizujeme v spolupráci s Centrom voľného času Púchov. Záujem detí bol veľký, prihlásilo sa nám 25 detí. Za pomoci členov Modelárskeho klubu si deti, zhruba za 4 mesiace postavili autíčko kategórie Le-Mans LMP-2 vo farbách našich sponzorov a priaznivcov.

Preteky boli verejné a mohli sa zúčastniť aj rodičia a začiatočníci. Jazdili sme v troch kategóriách – GT a DTM s autami Carrera a kategória LMP2 s autami, ktoré si deti vyrobili v automodelárskych krúžkoch. Kto ešte nemal svoje autíčko dokončené, tak boli k dispozícii klubové modely Ligier, ktoré si deti stavali v roku 2021. Všetky tri kategórie vyhrala Alžbeta Luhová, veľmi dobre jazdil Kubiš Matúš ten obsadil druhé miesto v kategórii DTM a LMP-2. Po dlhej dobe sa na pretekoch ukázal Mikle Patrik, ktorý zajazdil v kategórii GT druhé miesto a v DTM tretie miesto. Veľmi dobre zajazdil aj Rubala Miro, ktorý v kategórii LMP-2 s vlastnoručne postaveným modelom Mosler obsadil tretie miesto.

 Samostatne jazdili – skúsenejší juniori, ktorí už jazdia v pretekoch spoločne so seniormi a tu opäť dominoval Vojcik Samuel a Panáček Sebastián. Druhé preteky tohto seriálu budú v nedeľu 12.2.2023.

Martin Kumičak, Modelársky klub Púchov