Kedy bude súd s bývalým primátorom Michalcom?

780

Čitatelia našich Púchovských novín sa na nás často obracajú s otázkou, kedy bude súdne pojednávanie s bývalým primátorom Púchova Mariánom Michalcom, ktorý dňa 19. mája 2018 v Čadci šoféroval pod vplyvom alkoholu a pri cestnej policajnej kontrole nafúkal viac ako 1 promile?

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline J. Balogová k prípadu poslala Púchovským novinám v júni vyjadrenie: „Vodičovi (50) bolo vznesené obvinenie za prečin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky podľa § 289 ods.1 Trestného zákona, lebo dňa 19. mája 2018 po jednej hodine bol hliadkou Obvodného oddelenia Policajného zboru v Čadci v meste Čadca zastavený a vyzvaný na vykonanie dychovej skúšky, ktorej sa dobrovoľne podrobil. Policajti vodičovi v dychu namerali 0,50 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,04 promile. Obvinenému mužovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody až na jeden rok.“

Podľa našich informácií bolo voči M. Michalcovi vznesené Okresnou prokuratúrou v Čadci obvinenie už dňa 27.6.2018. Tento týždeň redakcia Púchovských novín oslovila hovorkyňu Okresného súdu v Čadci s otázkou, kedy bude súdne pojednávanie v uvedenej trestnej veci? Občanov to zaujíma, pretože Marián Michalec v blížiacich sa voľbách kandiduje nielen za poslanca MsZ ale dokonca aj za primátora mesta Púchov.

Púchovským novinám na otázku mailom odpovedal zástupca hovorkyne Krajského súdu v Žiline Mgr. Jozef Michňa dňa 26.9.2018: „Predmetná trestná vec bola predložená Krajskému súdu v Žiline na rozhodnutie o námietke zaujatosti zákonnej sudkyne. Dňa 7.9.2018 po rozhodnutí krajského súdu o vylúčení sudkyne z vykonávania úkonov v trestnej veci, bola vec pridelená na rozhodnutie inému sudcovi. Z toho dôvodu k dnešnému dňu termín pojednávania určený nebol.“

Z tejto odpovede je možno urobiť záver, že do komunálnych volieb sa súdne pojednávanie s exprimátorom M. Michalcom možno začne, ale pravdepodobne nestihne skončiť právoplatným rozhodnutím súdu.