Prehra kotlebovcov na Slovensku, prehra michalcovcov v Púchove

2665

Výsledky volieb do zastupiteľstva TSK vo volebnom obvode Púchov dňa 5.11.2017 o 02:30 hod.:

Za poslancov zastupiteľstva TSK boli zvolení prví traja kandidáti. Vynikajúci úspech dosiahol púchovský primátor Rastislav Henek a tiež jeho viceprimátor Roman Hvizdák. Neuspeli bývalý primátor Marián Michalec, jeho viceprimátor Miroslav Kubičár a bývalý redaktor Vargovej televízie Peter Hudák. Primátor Rastislav Henek porazil svojho predchodcu takmer s trojnásobným počtom hlasov.

SMER si v TSK zachoval pozíciu Jaroslava Bašku ako župana a v púchovskom obvode tiež pozíciu Milana Panáčka ako poslanca zastupiteľstva TSK. V iných krajoch Slovenska SMER však zďaleka nedopadol tak dobre ako v našom kraji.

Úplne pohoreli kandidáti strany Kotleba-ĽS NS Marián Mišún, Jaroslav Mazúr a Daniel Krištof. Podobný neúspech Kotlebovej strany hlásia zo všetkých krajov Slovenska. Nezískali župana v Nitre a stratili župana v Banskej Bystrici.

Komentár novinára Mikuláša Sliackeho (FB) k celoslovenským volebným výsledkom: „Absolútnym víťazom volieb je pán Lunter. Treba zablahoželať aj ďalším novým županom: Viskupičovi, Drobovi, Majerskému, Trnkovi, Jurinovej. Aj pokračujúcim Belicovi a Baškovi.
Fašisti padli na hubu. To je kľúčový výsledok. A Smer má dobrý dôvod na hlboké zamyslenie.“