Krasokorčuľovanie: Alexandra Ridošková ôsma na majstrovstvách SR

773

Výborné ôsme miesto si vybojovala na majstrovstvách Slovenska mladšieho žiactva (4. – 5. marca) nádejná krasokorčuliarka Sporting Clubu Púchov (SCP) Alexandra Ridošková.

V konkurencii absolútnej slovenskej špičky si pekné umiestnenie vybojovala v kategórii Nádeje 10 i napriek tomu, že jej prípravu na slovenský šampionát limitovala takmer dvojmesačná absencia na ľade zavinená zranením.

Jej umiestnenie je o to cennejšie, že na podujatie sa mohla pripravovať iba jeden týždeň, aj to v obmedzenom režime. „Nominačné kritéria k účasti na majstrovstvách určuje Slovenský
krasokorčuliarsky zväz. Zúčastniť sa ich môže len 14 najlepších pretekárov z každej kategórie.

Poradie pretekárov sa určuje na základe dosiahnutých počtov bodov z troch najlepších pretekov z maximálneho počtu 8. pretekov zaradených do redukovaného rebríčka pre výber na majstrovstvá Slovenska,“ povedala pre Púchovské noviny manažérka púchovského klubu SCP Andrea Ridošková.

Nominačné kritéria k účasti na majstrovstvách Slovenska splnila aj ďalšia Púchovčanka Nina Drgoňová, tá sa však z dôvodu hospitalizácie napokon podujatia nemohla zúčastniť.
-ar-