Lukáš Kaplan: Za stavu 1:0 sme nevyužili brejky, škoda bodov…

105

MŠK Púchov – Šamorín 1:1 (0:0)

Góly: 50. Kapusniak – 67. Nagy
Púchovčanom sa ani v treťom jarnom stretnutí nepodarilo bodovať naplno. Na „domácom“ umelom trávniku v Strážove. Hneď od úvodného hvizdu si Púchovčania na svojho súperia „vyšliapli“, obrancovia Šamorína často nevedeli, kde im hlava stojí. Vypracovali si niekoľko šancí, no hosťujúci brankár bol na mieste. Hostia postupne vyrovnali hru a rovnako sa niekoľkokrát ocitli v nebezpečných situáciách. Púchovčanom sa vydaril vstup do druhého polčasu. Aj v jeho úvode boli „domáci“ aktívni a odmenou im bol rohový kop v 50 minúte. Pri jeho zahraní nechala hosťujúca obrana pri zadnej tyči voľného Kapusniaka, ktorý hlavou usmernil loptu k tyči – 1:0. Po góle ešte chvíľu pokračovala prevaha Púchovčanov, no postupne sa začali presadzovať rýchlonohí Šamorínčania. Dve šance ešte zachránil brankár Pilný, no v 67. minúte už bol po centri z ľavej strany proti hlavičke Nagya bezmocný. Aj potom mali viac z hry hostia, ktorí si za svoj výkon remízu minimálne zaslúžili. Pilát totiž zabránil ešte dvom gólom…
Hlas po zápase – Lukáš Kaplan: „Bol to ťažký zápas, ale to sme očakávali. Šamorín má kvalitné mužstvo, ale my sme boli na nich relatívne dobre pripravení. Šancí sme si, myslím, vypracovali dosť, na druhej strane aj súper mal nejaké príležitosti. Za stavu 1:0 sme mali inak vyriešiť niektoré situácie, do ktorých sme sa dostali. Boli tam minimálne dve – tri brejkové situácie, ktoré sme mali dotiahnuť do konca. Ak by sme dali druhý gól, zápas by bol ´zatvorený´. Bod je pre nás málo, chceli sme vyhrať. Je to škoda, pretože príležitosti tam boli. Ale jednoducho sme málo efektívni.“
ŽK: Kapusniak, Lacko – Njie, Pančík, Baez, Nagy, rozhodovali Choreň – Kuba, Hrebeňár
Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Martinček, Pišoja, Pavlovič, Lacko, Varga, Kapusniak, Michlík, Štefanec, Krčula, Rypák, tréner: Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 19. kola: Žilina B – Slovan Bratislava B 3:1, Skalica – Banská Bystrica 2:1, Podbrezová – Dubnica nad Váhom 3:0, Poprad – Petržalka 0:3, Košice – Trebišov 3:0, Liptovský Mikuláš – Komárno 1:1.

1. B. Bystrica 18 12 3 3 52:27 39
  2. L. Mikuláš 18 12 3 3 38:17 39
  3. Podbrezová 17 11 2 4 37:13 35
  4. Skalica 18 10 5 3 38:21 35
  5. Košice 17 9 2 6 24:17 29
  6. Petržalka 18 7 5 6 22:22 26
  7. Žilina B 17 7 3 7 39:31 24
  8. MŠK Púchov 17 7 3 7 20:23 24