Majstrovstvá Slovenska v atletike veteránov v Dubnici nad Váhom

368

Dňa 18.7.2020 sa konali v poradí už 47. veteránske Majstrovstvá Slovenska v atletike. Dovedna 137 atlétov prišlo bojovať o majstrovské tituly tentoraz na atletický štadión do Dubnice nad Váhom za veľmi nepriaznivého daždivého počasia. Zúčastnili sa ho aj atléti z nášho okresu, ktorí nielenže vzorne reprezentovali kluby, ale získali aj medailové umiestnenia.

Púchov reprezentovala Darina Denešová z Klubu bežcov a priateľov športu, ktorá vyšprintovala na 100m tartanovej dráhe striebornú medailu časom 17,14 sekúnd, čo je v prepočte vekovým koeficientom čas 14,14 sek.

Ďalšími medailistami boli bežci z BK Lysá pod Makytou Milan Plevák – 2. miesto v behu na 1500 m časom 4minúty 46 sekúnd a Alena Kadlecová v behu na 400 m časom 90,15 sekúnd získala bronzovú medailu. V. Vlasatý z Lednických Rovní obsadil 3. miesto v behu na 5000m vynikajúcim časom 18,51 minút, v prepočte 15,49 minút.

Výborné výkony dosiahli aj ďalší účastníci na atletickej dráhe: P. Deneš KBPŠ Púchov v šprinte na 200m dosiahol čas 31,80 sekúnd a v skoku do diaľky výkon 391m, v prepočte 542m. To však nestačilo na medailové umiestnenie.

P. Sobek z BK Lysá obsadil na 5000m behu na dráhe časom 17,48 minút – 8. miesto a obdivuhodný výkon na tejto trati podal 83 ročný A. Kusenda z Lysej pod Makytou časom 37,54 minút. Z Lednických Rovní M. Benč dosiahol rovnako výborný čas na 5000m 24,21 minút.

Ďalšie umiestnenia:
400m muži – M. Plevák 65,20 – 7. miesto, Dobrodenka 84,04 – 10. miesto
800m muži – A. Dobrodenka 3:10,64 – 6. miesto
1500m ženy – A. Kadlecová 6,30- 5. miesto

Veteránske preteky majú svoje čaro. Pretekári si tu plnia svoje sny a ciele do vysokého veku a podávajú ešte stále vynikajúce výkony. Sú pekným príkladom pre mladých atlétov a patrí im veľký obdiv.