Majstrovstvá SR žiakov v plávaní

267

Olympijské športové centrum X-Bionics Šamorín privítalo v dňoch 18. – 20. júna 2021 367 plavcov zo 40 klubov SR za účelom konania letných majstrovstiev SR v plávaní žiakov.

V nabitej konkurencii sa nestratil ani štvorlístok púchovských plavcov klubu PK Matador Púchov, ktorý reprezentovali: Matej Kucej, Marek Hanták, Lucia Jurgová a Jakub Šmigura. Práve prvý menovaný Matej Kucej dosiahol najlepší výsledok, keď sa umiestnil 2 krát na 4. mieste – v disciplínach 100 a 200 metrov prsia. Marek Hanták obsadil v disciplíne 100 motýlik 6. miesto a na 200m polohových pretekov skončil na 10. mieste. Nestratila sa ani Lucia Jurgová, ktorá po bojovnom výkone vyplávala 8. miesto v disciplíne 200 m prsia.

Naši plavci vytvorili výbornú partiu, ktorá sa vzájomne motivovala a povzbudzovala na tomto vrcholnom podujatí. Účasť na celonárodných majstrovstvách je pre nich obrovskou skúsenosťou a zároveň povzbudením do ďalšej kariéry. Za ich vzornú reprezentáciu im chcem poďakovať. Taktiež by tento ich úspech by mal motivovať ostatných členov nášho klubu do ďalšej tréningovej prípravy. Naši plavci absolvujú ešte 30. 6. 2021 detské plavecké preteky v Považskej Bystrici a potom sa už naplno rozbehne športová príprava na otvorenom bazéne v Púchove, kde budú mať možnosť trénovať celý júl aj august v čase od 7:30-9:00h. Všetkým želáme pevné zdravie a veľa chuti do tréningu.

Peter Ruman, šéftréner PK Matador Púchov