Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska v Triale

264

Cez víkend 29. a 30. apríla sa vo Vieske – Bezdedov uskutočnila prvá súťaž Medzinárodných Majstrovstiev Slovenska v Triale. Za účasti 70 jazdcov zo štyroch krajín bojovali z jedenástimi pripravenými kontrolnými úsekmi, kde ich cieľom bolo získať čo najmenší počet trestných bodov. Tieto úseky museli odjazdiť 3-krát. Trestné body sa získavali za dotyk nohou na zem. Za nedokončenie kontrolného úseku sa jazdcovi pripočítalo päť trestných bodov. V sobotu súťaž sťažil dážď a tak trestných bodov bolo viac, ako by si jazdci predstavovali.

Celkovým víťazom už 20. ročníka Veščanských šliapačiek sa stal Matej Mrázek (ČR) s počtom 73 trestných bodov. Púchovský okres je Mekkou tohoto športu a na štarte bolo až 20 jazdcov z nášho okresu. Veľký potenciál ukázali najmä v žiackych kategóriách, kde v starších žiakoch vyhral Šimon Jantoš pred Matúšom Ofúkaným a v mladších žiakoch zvíťazil Tomáš Behro pred Matúšom Jantošom. Posledná súťaž MMSR v Triale je naplánovaná opäť v Púchovskom okrese a to 26. a 27. augusta v Zbore.

Poďakovanie patrí najmä rozhodcom, ktorých bolo potrebných až 28, ako aj miestnym obyvateľom za pomoc a spoluprácu a v neposlednom rade mestu Púchov za podporu tohoto pre Viesku významného športového podujatia.

Ľuboš Gurín