Mesto Púchov ponúka ďalšiu pomoc pre svojich občanov – rúška ako povinnú výbavu

6924

Po štvrtkovom zasadnutí Krízového štábu mesta Púchov, zadalo vedenie mesta objednávku na ušitie prvého balíka bavlnených rúšok nielen pre potreby zamestnancov mestského úradu, mestskej polície a mestských spoločností, ktorí sú dennodenne v priamom kontakte s verejnosťou, ale aj pre tých najzraniteľnejších spomedzi všetkých, ktorými sú seniori a zdravotne znevýhodnení občania. Prvý balík bude obsahovať 500 kusov bavlnených rúšok, ktoré už zajtra, v pondelok 16. marca, bude mesto týmto dotknutým občanom doručovať – a to prostredníctvom seniorských organizácií, v ktorých sa združujú.

Už od pondelka plánuje mesto zabezpečiť doručenie bavlnených rúšok nielen opatrovaným seniorom, ale aj predsedom príslušných seniorských organizácií, prípadne iným zástupcom organizácií, kde sa združujú koronavírusom najzraniteľnejšie časti obyvateľov. Vzhľadom na súčasnú situáciu a neustále stúpajúci počet nakazených na Slovensku, plánuje vedenie mesta Púchov pomôcť aj iným občanom a v relatívne krátkom čase priebežne dopĺňať bavlnené ochranné rúška aj pre ostatných občanov, ktorí ich nemajú a pritom navštevujú lekárov v NsP „Zdravie“, obchody, reštaurácie, čerpacie stanice, kostoly, pekárne a využívajú naše mestské autobusy. Takisto Mesto Púchov očakáva v tomto smere aj pomoc zo strany štátu. Zavedenie takéhoto preventívneho opatrenia je totiž veľmi dôležitým krokom k ochrane pred rozširovaním sa infekcie, aby občan dodržiaval bezpečnosť nielen voči sebe, ale i svojmu blízkemu okoliu, vzhľadom na to, že nikto z nás nevie, či nie je „iba prenášač“ týchto vírusov. Už teraz sa pripravuje nová objednávka na bavlnené ochranné rúška, pretože tie sú v týchto dňoch absolútne nevyhnutnou, ba základnou výbavou každého jedného z nás.

Zároveň vyzýva občanov mesta aj primátorka, Katarína Heneková: „Rúško, i to bavlnené, je dnes nevyhnutnosťou, bez ktorej by nikto z nás nemal v súčasnosti vyjsť na ulicu, prípadne do obchodu alebo k lekárovi. Týmto vás PROSÍM, nezľahčujme tento kritický stav a správajme sa zodpovedne. Skúsme si všetci osvojiť myšlienku, že nosiť rúška v súčasnosti je absolútne prirodzené. A preto buďme ohľaduplní nielen k sebe a svojej rodine ale aj k svojmu okoliu. Verím, že aj tieto naše opatrenia, a zabezpečenie nových bavlnených rúšok a ich roznos medzi ľudí, napomôže k splneniu tohto cieľa, že rúško sa počas týchto dní stane našou súčasťou.“

O tom, aké budú nasledujúce kroky vedenia mesta a kedy budú doručované ďalšie bavlnené rúška, vás budeme informovať na našej oficiálnej internetovej i facebookovej stránke.

V Púchove, dňa 15.03.2020

Mgr. BcA. Laura Krošláková, poradca primátorky pre média, komunikáciu a marketing
Foto: pixabay