Mestská polícia hlási

200

Mŕtva mačka ho „vytočila“

Hliadku mestskej polície zastavil na ulici neznámy muž, ktorý sa pýtal, komu má oznámiť, že pri ich bytovom dome je uhynutá mačka. Mestskí policajti ho informovali, že keďže mačka je na pozemku priľahlom k bytovke, mal by jej nález oznámiť správcovi bytovky. Následne sa muž rozčúlil a vulgárne skonštatoval, že mačku hodí na komunikáciu. Hliadka vzápätí skontrolovala miesto, ktoré muž uviedol, žiadna uhynutá mačka tam nebola. Keďže cez víkend nefunguje odvoz uhynutých zvierat a mestská polícia nemá priestory na uskladnenie uhynutých zvierat, treba zabezpečiť odvoz kafilériou.

Zablokoval parkovisko

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého boli na Chmelinci pred materskou školou zaparkované automobily, ktoré bránili výjazdu z parkoviska. Hliadka mestskej polície po príchode na miesto zistila, že vo výjazde z parkoviska bráni osobné motorové vozidlo s ilavskou poznávacou značkou. Mestskí policajti zistili majiteľa vozidla a za priestupok mu udelila desaťeurovú pokutu.

Stratil vedomie…

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého v areáli Základnej školy Komenského je v kríkoch neznámy muž, ktorý má zdravotné problémy. Hliadka našla na mieste muža, ktorý informoval, že cestou domov mu prišlo zle a stratil vedomie. Mestskí policajti privolali na miesto zdravotných záchranárov, ktorí si muža prevzali do svojej starostlivosti.

Boli rýchli

Mestskí policajti zasahovali krátko pred jednou hodinou nadránom na základe telefonického oznámenia v areáli Základnej školy Mládežnícka, kde mali byť osoby, ktoré rušili nočný pokoj. Po príchode na miesto hliadka spozorovala dvoch mladíkov, ktorí sa hlučne správali. Keď zbadali, že prichádzajú mestskí policajti, dali sa na útek. Následne ich hliadka prenasledovala až na sídlisko Chmelinec, kde sa jej dvaja mládenci stratili z dohľadu.

Potreboval záchranku

Na dispečing mestskej polície oznámila neznáma žena, že na Moravskej ulici sedí na zemi starší muž, ktorý má zdravotné problémy. Po príchode na miesto hliadku informoval okoloidúci muž, že muž je diabetik a privolal zdravotných záchranárov, no nevie, či prídu. Mestskí policajti preverili privolanie hliadky, dostali informáciu, že zdravotní záchranári sú už na ceste. Po krátkej chvíli prišla na miesto záchranka, muža previezli na vyšetrenie do považskobystrickej nemocnice. O zdravotnom stave muža informovala hliadka jeho dcéru.

Skončil na psychiatrii

Z dispečingu Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove požiadali hliadku mestskej polície o zásah proti mužovi, ktorý sa pohyboval v križovatke na Ulici F. Urbánka, kde vykrikoval a ohrozoval okoloidúcich ľudí i cestnú premávku. Muž z Dolných Kočkoviec bol zjavne pod vplyvom alkoholu, jeho otec, ktorého telefonicky privolali informoval, že býva agresívny a vyhráža sa zabitím sebe aj svojim blízkym. Otec privolal zdravotných záchranárov a žiadal prevezenie syna na psychiatrické vyšetrenie. Muž sa v prítomnosti hliadky odhaľoval a komunikoval zmätene. Privolaný lekár požiadal o sprievod hliadky štátnej polície. Muža previezli do považskobystrickej nemocnice.

Zdroj: MsP Púchov.