Mladšie žiačky MINI A postúpili do semifinále

121

SPORTIKA mini-liga Západ mladších žiačok
V sobotu 26.3. pokračovala 4. kolom súťaž 3-kového volejbalu dievčat. V telocvični ZŠ Gorazdova sa mali stretnúť družstvá skupiny F – UKF Nitra A, Palas VK Levice D, VKM Piešťany a 1.VK Púchov A. Výsledky určili nasadenie družstiev do ďalšej časti súťaže. V prvom zápase nastúpili domáce Púchovčanky (na snímke) proti dievčatám z Levíc, s ktorými minulý týždeň v Leviciach vyhrali tesne 2:1. Domáce začali koncentrovane a bez zbytočných chýb, darilo sa im na podaní, aj v obrane v poli. Hostky sa nedokázali vyrovnať domácim, ktoré rýchlo získavali body vo svoj prospech. Za 40 minút bolo rozhodnuté, Púchov vyhral 2:0. V druhom stretnutí turnaja nastúpili Levice D a Nitra A, tento zápas vyhrali Levice. Následne sa stretli Nitranky s domácim Púchovom. Koncentrovaným výkonom domáce hráčky nedali súperkám šancu a hladko zvíťazili 2:0. Piešťany pre covid nepricestovali, zápasy prehrali kontumačne.

1.VK Púchov A tak sériou 12 výhier z 12 zápasov obsadil 1. miesto v základnej skupine F a postúpil do semifinálovej skupiny. Prvý semifinálový turnaj bude už budúci týždeň, odvetný bude 9. 4. v Púchove.

Výsledky: 1. VK Púchov A – Levice D 2:0 (14, 17), Púchov A – Nitra A 2:0 (8, 8), Púchov A – Piešťany 2:0 (0,0).

Zostava Púchova: Sofia Madarová (kpt.), Sophia Pavlovičová a Alžbeta Valachová, striedali Miška Valachová a Ema Zágorová, tréner Michal Suchánek.

Družstvo 1.VK Púchov mini B cestovalo za svojimi súpermi do Komárna. Dievčatá odohrali svoje zápasy na dobrej úrovni, boli vyrovnanými súperkami domácemu Komárnu, ktorému podľahli až v tie-breaku 2:1. Nestačili na družstvo Skalice A, ale zabojovali proti Leviciam A, s ktorými prehrali minulý týždeň v Skalici jasne 0:2. Tentokrát boli dôraznejšie a zaslúžene vyhrali 2:1. Podľa výsledkov skupiny naše B-družstvo obsadí 3. alebo 4. miesto
a postúpi do skupín o umiestnenie o 9. až 16.miesto v oblasti Západ.

Výsledky 1.VK: Púchov B – Komárno 1:2 (8,-17,-11), Púchov B – Skalica A 0:2 (-17,-12), Púchov B – Levice A 2:1 (-4,14,6).

Zostava 1.VK Púchov B: Kristína Prekopová, Diana Vajdečková, Sofia Markovičová, Adela Kaňková, Ema Kondrčíková a Jožka Špániková, trénerka Natália Zugová.

Ďalšie výsledky a program:

  1. liga juniorky Východ: 1.VK Púchov – MVK Stropkov 1:3 (-18, 21, -23, -14) a 0:3 (-15, -14, -17).
    Staršie žiačky nehrali, zápas v Leviciach bol preložený na 3. 4., družstvo MIDI má semifinálový turnaj oblasti Západ 3. 4. doma v Púchove.

-msu–