Mladšie žiačky postúpili na majstrovstvá Slovenska

241

SPORTIKA MINI-liga Západ mladších žiačok

Súťaž sa v oblasti Západ dostala do záverečnej 4. časti, kde v 4 skupinách bojuje o konečné umiestnenie celkovo 16 družstiev. Púchovské družstvo mini „B“ cestovalo v sobotu 30. 4. do Piešťan, kde sa v skupine o 9. až 12. miesto stretlo s družstvami Levice A, Levice B a Piešťany. Domáci tím a levické A-čko boli nad ich sily, ale po bojovnom výkone zdolali Levice B 2:1, čo im zabezpečilo predbežné 10. miesto v súťaži.

Podstatne väčšiu pozornosť však tento víkend patrila púchovskému mini A-čku, ktoré v rovnakom čase v telocvični ZŠ Gorazdova bojovalo vo finálovej skupine o 1. – 4. miesto so Senicou, Skalicou A a Levicami C. Z tejto štvorčlennej skupiny prvé 3 družstvá postúpia na záverečný celoslovenský finálový turnaj majstrovstiev SR, a žiadne z týchto družstiev nechcelo ostať na nepostupovom 4. mieste. Prvým súperom domácich hráčok bola Senica. Dôležitosť turnaja vyvolala zbytočnú nervozitu a tá domácim hráčkam doslovne zviazala ruky aj nohy. Nevynútenými chybami až príliš uľahčili Seničankám výhru 2:0. Púchov bol v útlme, nepomohli ani striedania, rovnakým neistým výkonom prehrali domáce aj s Levicami C.

V poslednom zápase turnaja sa Púchov stretol so Skalicou. Obe družstvá mali po dve prehry, víťazstvo posúvalo úspešnejší tím na postupové 3. miesto. Púchovčanky si nervozitu vyčerpali v prvých dvoch zápasoch a opäť predviedli svoju hru, pozornú v poli v obrane a efektívnu pri umiestňovaní lopty do súperovho poľa. Ich taktika mala úspech, prvý set vyhrali 25:7. Skalica sa pokúsila vyhrať druhý set, viedla 0:6, neskôr ešte 8:12, ale Púchovčanky zabrali naplno a otočili na 15:14. Následne odskočili na 21:16 a náskok ešte zvýšili na konečných 25:17. Záverečnú bodku pri konečnom umiestnení, rovnako ako v skupine 9. – 12., dá aj tu druhý odvetný turnaj, ktorý bude 7. 5., zhodou okolností taktiež v Leviciach.

Výsledky: 1.VK Púchov – VM Senica 0:2 (-11, -10), Palas VK Levice C – VK Skalica A 2:0 (12, 20), VM Senica – VK Skalica A 2:0 (13, 12), 1.VK Púchov A – Levice C 0:2 (-8, -14), Palas VK Levice C – VM Senica 1:2 (-18, 24, -11), VK Skalica A – 1.VK Púchov A 0:2 (-7, -17).

Zostava 1.VK Púchov: Sofia Madarová (kpt.), Sophia Pavlovičová a Alžbeta Valachová, striedali: Ema Zágorová, Miška Valachová a Miška Zugová, tréner Michal Suchánek.

SPORTIKA liga mladšie žiačky Západ

Zlúčená súťaž mladších žiačok a starších žiačok 2. triedy pokračovala v nedeľu 2. nadstavbovým turnajom v Trnave. Dievčatá z Púchova potvrdili svoju kvalitu, zatlačili súpera podaním a umne kontrolovali priebeh zápasov. Odmenou za dodržanie taktických pokynov trénera im boli dve hladké víťazstvá.

Výsledky: 1.VK Púchov – VKM Piešťany 3:0 (15, 15, 17), 1.VK Púchov – HIT Trnava 3:0 (16, 22, 23).

Zostava Púchova: Monika Vričanová, Sofia Sivčáková, Nikola Hoštáková, Lea Pečeňová, Lucia Pečeňová, Petra Suchárová, Sofia Vojcíková, Viktória Pavlovičová, Polina Javorská, Sandra Čviriková, Katka Hazalová, tréner Ján Pazdernatý.

-msu-, foto: Slavomír Flimmel