MŠK PÚCHOV hlási: Tím Áčka negatívny na koronavírus!

152
Futbalistov MŠK Púchov (v červenom) poslalo do karantény stretnutie druhého kola Slovenského pohára v Dolnom Kubíne. Jeden z domácich futbalistov (v modrom) mal pozitívny test na nový koronavírus. FOTO: Facebook

Muži MŠK Púchov s Komárnom nehrali

Stretnutie štvrtého kola druhej futbalovej ligy medzi MŠK Púchov a Komárnom sa nehralo. Dôvodom bola karanténa, ktorú regionálna hygienička nariadila všetkým futbalistom a členom realizačného tímu mužov MŠK Púchov. Dôvodom bol pozitívny test 25-ročného futbalisti Dynama Dolný Kubín, s ktorým Púchovčania hrali stretnutie Slovnaft Cupu.

„Najbližší majstrovský zápas druhej ligy, ktorý sa mal uskutočniť v sobotu, bol z nariadenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RUVZ) v Považskej Bystrici odložený. Nakoľko sa ukázalo, že po odohratí pohárového stretnutia s MFK Dolný Kubín bol pozitívne testovaný jeden hráč Dolného Kubína. RUVZ nariadil povinné testovanie hráčov a členov realizačného tímu MŠK Púchov, ktorí sa zápasu v Dolnom Kubíne zúčastnili,“ informoval na svoje webovej stránke futbalový klub MŠK Púchov.

Stanovisko poskytol aj RÚVZ Považská Bystrica. „Hráčom, ktorí sa majú zúčastniť predmetných zápasov a ktorí boli v úzkom kontakte s osobou pozitívne testovanou na COVID-19 bolo nariadené preventívne karanténne opatrenie do 1.9., preto sa hráči nemôžu zúčastniť zápasov, ktoré sa majú uskutočniť 29. 8. 2020.“

Ako informoval oravský regionálny týždenník, nákaza sa v dolnokubínskom mužstve šíri ďalej. Testy postupne odhalili už štyroch nakazených. Postupne sa do karantény dostalo už 200 ľudí, ktorých bude treba otestovať. Dolnokubínsky futbalista sa pravdepodobne nakazil od svojho kamaráta, ktorý po tom, ako sa u neho potvrdilo ochorenie, neinformoval hygienikov, že bol v kontakte s futbalistom Dolného Kubína.

Výsledky testov na koronavírus boli všetky negatívne

Mestskému športovému klubu dnes prišiel posledný výsledok testovania na COVID-19. Kompletné otestovania Áčka vrátane realizačného tímu, ktorí sa zúčastnili zápasu s Dolným Kubínom nariadil regionálny úrad verejného zdravotníctva ešte minulý týždeň, nakoľko sa ukázalo, že v MFK Dolný Kubín bol pozitívne otestovaný hráč na koronavírus. Proti Dolnému Kubínu sme sa predstavili v utorok 18. augusta v rámci druhého kola Slovnaft cupu.

„Môžem oficiálne potvrdiť, že nám bolo doručených chvalabohu 22 negatívnych výsledkov na covid-19 z 22 testov. Otestovali sme všetkých hráčov Áčka vrátane realizačného tímu, ktorí sa zúčastnili pohárového stretnutia 2.kola Slovnaft cupu v Dolnom Kubíne. Chlapci sa teraz môžu plne sústrediť na ďalší majstrovský zápas, ktorý odohráme už túto nedeľu na pôde FC Petržalka,“ hovorí viceprimátor mesta Púchov Lukáš Ranik.  

Púchovčania sa teda môžu opäť naplno pustiť do tréningového procesu. V nedeľu nás čaká dôležitý zápas proti FC Petržalka. Tretie kolo Slovnaft cupu odohráme v stredu 16.septembra na pôde  OŠK Bešeňová.

pok, MŠK Púchov