Na okresných cestách sa minulý týždeň stalo šesť nehôd, zranilo sa pri nich šesť ľudí

161

Po dvoch relatívne pokojných týždňoch došlo na cestách Púchovského okresu v 18. týždni k nárastu počtu dopravných nehôd. Stalo sa ich šesť, našťastie nikto neprišiel o život a ani neutrpel ťažké zranenie, ľahké zranenie pri utrpelo šesť osôb.

Ešte 1. mája narazil na parkovisku pri jednom z obchodných reťazcov v Púchove neznámy
vodič na nezistenom automobile do osobného vozidla Škoda Rapid. Následne si nesplnil
základnú povinnosť vodiča a účastníka dopravnej nehody, z miesta ušiel bez toho, aby ju nahlásil polícii.
O dva dni neskôr na kruhovej križovatke Komenského ulice a Námestia slobody v dôsledku nesprávneho odbočovania narazil vodič Škody Fabia do cyklistky. Po náraze spadla cyklistka na cestu, utrpela ľahké zranenie. Skúška na alkohol bola negatívna.
V rovnaký deň sa stala dopravná nehoda na ceste II/507 v katastri Horenickej Hôrky. Vodička Chevroleta neprispôsobila na ceste z Lednických Rovní smerom do Púchova rýchlosť
jazdy svojim schopnostiam, prešla do protismeru, kde sa zrazila s automobilom Mitsubishi Space. Pri nehode utrpela ľahké zranenie vodička Mitsubishi Space. Skúška na alkohol bola negatívna.
V piatok 5. mája vbehla vodičke motorového vozidla Ford Marea v katastri obce Visolaje do jazdnej dráhy laň. Po zrážke skončilo vozidlo mimo cesty. Vodička utrpela ľahké zranenie. Skúška na alkohol bola negatívna.
O deň neskôr nevenoval vodič automobilu Peugeot pozornosť vedeniu vozidla v Beluši a narazil do vozidla Renault Scenic, ktoré vodička odstavila pri krajnici. Vodička Renaultu utrpela ľahké zranenie.
V rovnaký deň nevenoval dostatočnú pozornosť vedeniu vozidla vodič Kia Ceed za Púchovom v smere do Považskej Bystrice. Narazil do zadnej časti vozidla Škoda Fabia, ktorej vodič zastavoval pri krajnici. Pri nehode sa ľahko zranili dve spolujazdkyne.

KR PZ Trenčín