Na štíte Púchovčanov ďalší ašpirant na postup

114
Po rozhodujúcom góle do siete Dubnice sa Jakub Michlík (s číslom 10) postaral aj o jediný gól v sieti Podbrezovej. FOTO: Peter Čačko

MŠK Púchov – Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 80. Michlík

Rozhodovali: Parilák – Vass, Poracký

Žlté karty: 45. Varga, 61. Kapusniak, 63. Pavlovič, 90. Pilný – 9. Enzo Arevalo, 65. Galčík, 83. Pajer, 90. Ďatko

Hralo sa bez divákov.

Pikantériou súboja bol hosťujúci tréner Vladimír Cifranič, ktorý ešte v minulej sezóne sedel na lavičke MŠK Púchov. Púchovčania sa mu za jeho služby „odvďačili“ nečakaným víťazstvom a po Skalici urobili škrt cez rozpočet ďalšiemu mužstvu z popredných priečok druholigovej tabuľky. Mimochodom, za Podbrezovú v druhom polčase nastúpil aj bývalý púchovský kanonier Krčula.

Podbrezová sa v posledných týždňoch výrazne posilinila a na Považie prišla s úmyslom bodovať naplno a udržať si kontakt s čelom tabuľky. Hostia začali aktívne, dokazovali, že ich postupové ambície nestoja na hlinených nohách. Púchovčania mali s rýchlym a dôrazným súperom neraz plné ruky práce. Úvodný tlak hostí prehrmel, Púchovčania vysunuli hráčov vysoko na súperovu polovicu a napádanie už pri rozohrávke robilo Podbrezovej problémy. Domáci sa dostali niekoľkokrát pred pokutové územie súpera, zakončiť však presne nedokázali. Naopak, na druhej strane sa vyznamenal po strele z hranice pokutového územia domáci brankár Pilný, ktorý vytlačil prízemnú strelu na roh. Hostia sa do streleckých príležitostí pokúšali dostať po kombináciách nakrátko, púchovská obrana však stála tentokrát na pevných nohách. Podbrezová si vytvorila dve tri sľubné šance, strelecky sa však nepresadila. Na druhej strane Púchovčania podnikali rýchle protiútoky po krídle, no vyloženejšiu šancu si nevypracovali.

Púchovčania trpezlivo vyčkávali na svoju chvíľu. Tá prešla desať minút pred koncom, kedy striedajúci Daniel Pilný priťukol pred pokutovým územím loptu Michlíkovi, ten sa v šestnástke pohral s dvomi hosťujúcimi zadákmi a rutinérsky prekonal hosťujúceho brankára – 1:0. Po góle sa domáci nestiahli do ulity. Naopak, niekoľkokrát favoritovi nebezpečne podkúrili. Po Vargovej hlavičke štyri minúty pred koncom zastavil loptu hosťujúci obranca v pokutovom území rukou, rozhodcova píšťaľka však zostala nemá. V predposlednej minúte zahrával priamy kop Mráz, jeho výbornú strelu k žrdi však hosťujúci gólman zázračne vytlačil.

Záverečné minúty sa odohrávali na polovici hostí, ktorí nedokázali nájsť dostatok pokoja na ohrozenie domáceho brankára. A dlhé nakopávané lopty bezpečne odvracali domáci obrancovia. Púchovčania si pripísali cenné tri body a v tabuľke poskočili na ôsmu priečku.

Zostava MŠK Púchov: Pilný – Riška, Pavlovič, Ozimý, Lacko (76. Kopiš) – Kapusniak (65. Michlík), Loduha, Varga – Mráz, Štefanec (90. Iheme), Rypák (76. Pilný), tréner Lukáš Kaplan

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Pajer, Bartoš, Chvátal – Bakaľa, Ďatko, Pajer – Galčík (68. Breznanik), Pavúk (62. Micovčák), Enzo Arevalo (62. Krčula), tréner Vladimár Cifranič

Ostatné výsledky 11. kola: Poprad – Trebišov 1:3, Liptovský Mikuláš – Žilina B 2:1, Košice – Banská Bystrica 1:2, Bardejov – Dubnica nad Váhom 0:0, Komárno – Petržalka 1:0, Šamorín – Slovan Bratislava B 4:1, Skalica mala voľno

1. B. Bystrica 10 8 1 1 36:16 25
  2. L. Mikuláš 11 8 1 2 24:11 25
  3. Skalica 10 7 1 2 24:13 22
  4. Košice 10 6 2 2 17:6 20
  5. Podbrezová 10 6 1 3 22:10 19
  6. Trebišov 10 4 3 3 13:16 15
  7. Komárno 9 5 0 4 9:13 15
  8. MŠK Púchov 9 4 1 4 12:12 13