Nočná 2,4 hodinovka – vytrvalostné preteky GT3

212

Dňa 4.11.2023 organizoval náš modelársky klub Púchov už tradičné vytrvalostné preteky teamov nočná 2,4 hodinovku s modelmi CARRERA – GT. Pretekalo sa v zatemnenej miestnosti, svietilo iba pouličné osvetlenie autodráhy a každé autíčko muselo mať vlastné funkčné osvetlenie. Pri technickej kontrole sme mimo iné kontrolovali u každého modelu maximálnu rýchlosť v Km/hodinu na meracom prístroji od firmy Tamiya. Rýchlosť bola zaznamenaná pri každom modeli. Boli povolené motory Slotit 23.000 a táto kontrola mala vylúčiť použitie iných rýchlejších motorov.

Pretekov sa mohlo zúčastniť 12 teamov. Ako dvanásty bol team „V.I.P. racing team“ v ktorom mohli jazdiť deti z krúžkov, prípadne niekto z pozvaných hostí. Ako vedúci teamu bol určený Jano Bisaha a túto funkciu zvládol výborne.

Preteky začínali technickou kontrolou, potom dvaja piloti z každého teamu odjazdili spoločne 1 minútovú kvalifikáciu a podľa výsledkov sa teamy rozdelili do dvoch skupín. Tieto dve skupiny sa striedali až do konca. Vysoké tempo po štarte nasadil team „RIVALI“ Bednárik Rasťo a Revúca Ivanka, dostali sa na prvé miesto, tesne za nimi boli MAXI a SEBO Púchov a na treťom mieste sa držali team ROMAN a ADAM, no po dvoch drážkach už boli v čele nezadržateľne zvyšovali náskok. Štvrté miesto si vybojovala dvojica „CZSK“ Janošek Daniel a Bednáriková Katka a veľmi tesne za nimi sa držal team z Martina „SRC Martin 1“. Z juniorov sa v popredí držali „KS racing“ – Vojcik Samuel a Kucharík Jakuba dostali sa aj pred starších juniorov z teamu „DRIFTESZY“ Štancel Alexander a Musil Matúš. Tým sa nevyhli malé poruchy, ktoré ich odsunuli na nižšiu priečku. Hneď za nimi sa držali dievčatá z A Teamu – Luhová Alžbeta a Luhová Petra jazdiace spolu s ich otcom a celkovo obsadili veľmi pekné 8 miesto. Len o 5 kôl za nimi skončil team z MK Zubří – „SCRC Zubří“ Janoš Zdeněk a Pazdera Miro. Statočne sa držali aj juniori CVČ Púchov – Adamčík Davod a Ťapay Marek.

Na záver pretekov sme urobili vyhodnotenie, každý účastník pretekov dostal štýlový diplom. Veríme, že preteky sa všetkým páčili a na budúci rok si ich zopakujeme.

Viac fotiek nájdete vo fotogalérii:

https://www.rajce.idnes.cz/maxi-pu/album/2023-11-04-2-4-hodinovka-puchov

Martin Kumičak