O osude druhej futbalovej ligy sa rozhodne 27. mája

86

Na piatkové rokovanie prezídia Únie ligových klubov (ÚLK), na základe ktorého by sa Fortuna liga mala opäť rozbehnúť 13. júna, je priamo naviazaný aj návrh, týkajúci sa nižšej súťaže, ktorú zastrešuje komisia SFZ pre riadenie II. ligy, a pokračovania Slovnaft cupu.

Definitívne musí dať reštartu Fortuna ligy zelenú Úrad verejného zdravotníctva, resp. príslušné štátne orgány, kam ÚLK a SFZ adresovali už v predstihu potrebný manuál na organizáciu zápasov, rešpektujúci všetky zdravotné a logistické nariadenia. Skutočnosť, že najvyššia súťaž by sa mala dohrať s redukovaným – päťkolovým – programom, vytvorila termínové možnosti na odohratie záverečných dvoch kôl Slovnaft cupu. Žreb semifinále je naplánovaný na utorok 26. mája 2020 na pôde SFZ.

Závery prezídia ÚLK znamenajú tiež, že výkonný výbor SFZ dostane odporúčanie od tohto orgánu, aby z Fortuna ligy v súťažnom ročníku 2019/20 nezostupovalo žiadne mužstvo a aby sa nehrala baráž o postup do najvyššej súťaže. V praxi to znamená, že v zmysle športových kritérií z II. ligy nepostúpi a nezostúpi nikto. Táto súťaž je do 31. mája 2020 pozastavená a o ďalších krokoch sa bude rozhodovať na zasadaní komisie pre riadenie II. ligy zrejme v stredu 27. 5. 2020.

Zdroj: Futbalnet