Okrúhly stôl IUVENTY s Alenkou Strýčkovou

127

Ako môžu samosprávy podporiť rozvoj práce s mládežou vo svojom meste? Aké môžu byť prínosy rozvoja práce s mládežou pre samosprávu? Prijmite pozvanie k online okrúhlemu stolu a inšpirujte sa troma rôznymi prístupmi samospráv ku práci s mládežou, ktorý organizuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Svoje príbehy a skúsenosti Vám predstavia tri mestá z Trenčianskeho kraja: Veronika Sučanská (Trenčín), Alenka Strýčková (Púchov) a Katka Cifríková (Prievidza). Okrúhly stôl bude moderovať Silvia Štefániková, koordinátorka práce s mládežou TSK. Termín je 12.02.2020 od 09:00 – 10:30 hod. Kapacita okrúhleho stola je maximálne 20 účastníkov.

Okrúhly stôl sa uskutoční online cez platformu Zoomu. Pre pripojenie je potrebné mať stabilný internet, počítač alebo telefón s mikrofónom a reproduktormi, resp. slúchadlá s mikrofónom. Pre detailnejšie info o účastníkoch sledujte Facebook IUVENTY. Podujatie je určené primárne pre zamestnancov samospráv, prípadne zamestnancov organizácií v ich zriaďovateľskej pôsobnosti a ďalších spolupracovníkov, ktorí so samosprávami a pre ne pracujú v oblasti práce s mládežou.

Alenka Strýčková pracuje od roku 2013 ako riaditeľka Centra voľného času Včielka v Púchove, ktoré sa už 60 rokov venuje práci s deťmi a mládežou. Realizujeme pravidelné a príležitostné voľnočasové aktivity pre každého, letnú činnosť a tábory a taktiež rôzne podujatia a súťaže. Alenka je i koordinátorkou práce s mládežou mesta Púchov, koordinuje Mládežnícky parlament mesta Púchov a úzko spolupracuje so samosprávou. V roku 2019 spolu s mladými ľuďmi a pracovníkmi s mládežou v meste nastavili Koncepciu práce s mládežou mesta Púchov v súčasnosti nastavujú a realizujú aktivity z nastaveného Akčného plánu práce s mládežou.

Alenka vyštudovala SŠ vychovávateľstvo a VŠ Učiteľstvo pre 1. stupeň ZŠ, v CVČ je už 24 rokov vedúca záujmového útvaru Hra na gitare pre začiatočníkov, pokročilých pre všetky vekové kategórie. Ak sa chcete dozvedieť viac o jej skúsenostiach v práci s mládežou na úrovni samosprávy – pripojte sa k nášmu okrúhlemu stolu. Nezabudnite sa však registrovať vopred http://bit.ly/2YgMGMh. Link na podujatie pošleme iba zaregistrovaným účastníkom.

Z podujatia organizátori plánujú urobiť zostrih, ktorý bude verejne prístupný, preto budú uprednostnení uchádzači, ktorí udelia aj súhlas s použitím audiovizuálnych materiálov.

Zdroj: IUVENTA