Otvorenie pretekárskej sezóny na „Štúrovských stovkách“

191

V zložení Lea Kmošenová, Simona Ciesarová, Natália Strašíková, Marek Hanták, Matej Kucej, Jakub Šmigura, Klára Labudíková, Lívia Adamičková Ivanka Šmigurová, Laura Mokričková, Lilly Demjánová sa naši plavci, zverenci trénerov Petra Bílika, Petra Rumana a Danky Strelčíkovej zúčastnili pretekov v Štúrove na otvorenom 50m bazéne v areále termálneho kúpaliska Vadaš, kde bojovali v konkurencií 47 klubov z 5 štátov.

Vystúpenie našich plavcov bolo veľmi úspešné, okrem toho, že si už na začiatku sezóny dokázali zaplávať 12 nových osobných rekordov, dokázali vybojovať aj pekné umiestnenia.  Najlepší výsledok a víťazstvo v dvoch disciplínach si domov odniesla Lea Kmošenová za 100VS a 100 motýlik, pričom získala aj 2 miesto za 100 prsia a tretie za 100Z. V disciplíne 100 prsia Simonka Ciesarová získala bronzovú medailu vo finále kategórie Open, aj keď je vekom len mladšia juniorka a bronzovú medailu vo svojej kategórii v tej istej disciplíne získal aj Matej Kucej

Tento pretek bol z nášho pohľadu  úspešný aj preto, lebo začiatok sezóny je charakteristický naplávaním objemu kilometrov a nie špeciálnej príprave na preteky.