Plávanie: 16. ročník Veľkej ceny Púchova

403

Po minuloročnej „covidovej“ prestávke sme v sobotu 2. októbra 2021 na krytej plavárni privítali 200 plavcov z 18 slovenských klubov na 16. ročníku Veľkej ceny Púchova.

Preteky otvoril predseda PK Matador Púchov Ivan Hyžák, ktorý poprial všetkým plavcom veľa osobných rekordov v púchovskom bazéne a tiež vyjadril spokojnosť, že aj napriek všetkým protiepidemiologickým opatreniam sa nám VC podarilo uskutočniť.

19 disciplín v piatich kategóriách odštartoval hlavný rozhodca Miroslav Soško (rozhodca FINA) nultou rozplavbou najmenších púchovských nádejí, ktoré pripravovala trénerka Simona Rusnáková.

Počas dvoch poldňov sa predstavilo 36 plavcov z nášho klubu, ktorí si dohromady vyplávali až 95 osobných rekordov a 14 krát vystúpili na stupne víťazov.

V juniorskej kategórií si odniesli:

Lea Kmošenová 1 x zlato ( 50m voľný spôsob), 2 x striebro a 2 x bronz

Karin Šmigurová 2 x zlato (100m a 50mprsia), 1 x bronz

Simona Ciesarová 1 x striebro a 1 x bronz

Natália Strašíková 1 x bronz

V žiackych kategóriách:

Lucia Jurgová 1 x bronz

Pavol Beňo 1 x bronz

Matej Kucej 1 x bronz

Tieto výkony sú aj super prezentáciou práce našich trénerov Dany Strelčíkovej, Petra Bílika a Petra Rumana. Veľké poďakovanie za pomoc pri príprave a samotnej organizácií VC Púchova patrí rodičom našich zverencov, mestu Púchov, zamestnancom MŠK a krytej plavárne a predovšetkým predsedovi PK Ivanovi Hyžákovi a podpredsedovi Igorovi Bradáčovi.

Už teraz sa tešíme na 17. ročník Veľkej ceny Púchova!

Dana Strelčíková, trénerka
Foto: PK Púchov, Slavomír Flimmel