Pohár víťazov oblastí 2023 vyhrali Púchovčanky

191

V sobotu 10.6.2023 sa v športovej hale MŠK Púchov uskutočnil kvalitne obsadený turnaj v mini-volejbale mladších žiačok – Turnaj o POHÁR VÍŤAZOV OBLASTÍ 2023. Zúčastnili sa družstvá: MŠK Žiar nad Hronom (víťaz oblasti Stred), 1.VK Púchov (víťaz oblasti Západ), Slávia UK Dráčik Bratislava (2. miesto v oblasti Bratislava) a VO HIT Trnava (2. miesto v oblasti Západ). Všetky stretnutia mali vysokú úroveň, hráčky potvrdili, že ich umiestnenie v oblastných súťažiach je zaslúžené.

Do turnaja vstúpili Púchovčanky zápasom proti Slávii UK Bratislava. Lepšie sa uchytili v hre hostky, ktoré si vypracovali náskok 6:3, neskôr až 11:5. Domáce hráčky sa postupne rozohrali, pridali na koncentrácii a postupne trpezlivou hrou s minimom chýb začali znižovať náskok Slávie bod po bode, najskôr na 13:17, neskôr na 20:22. Vyrovnanie prišlo za stavu 23:23, následný priamy bod z podania znamenal setball pre Púchov 24:23. Posledná výmena v sete bola jedna z najdlhších v úvodnom sete, ani jedno družstvo zbytočne neriskovalo. Nakoniec set ukončila lopta v tesnom aute za zadnou čiarou ihriska z ruky hráčky Slávie. Toto sa ukázalo ako zlomový moment, druhý set bol už od začiatku v jasnej réžii domácich hráčok, ktoré ho vyhrali o 10 bodov.

V druhý a tretí zápas odohrali dievčatá z Púchova už v hernej pohode, vo všetkých herných činnostiach sa im darilo a postupne sa na ihrisku vystriedali všetky hráčky družstva. V priamom súboji o 2. miesto medzi Sláviou UK a Žiarom sa rozhodovalo až v dramatickom závere 3. setu, ktorý vyhrali Žiarčanky 17:15. Výsledky: Púchov – Slávia UK 2:0 (23,15), Púchov – Žiar 2:0 (7,18), Púchov – Trnava 2:0 (16,17), Žiar – Slávia UK 2:1 (22,-7,15), Trnava – Žiar 0:2 (-12,-17) a Slávia UK – Trnava 2:0 (8,17).

Na fotke je víťazný tím 1.VK Púchov zložení: č.18 Michaela Valachová, č.11 Sophia Pavlovičová (MVP družstva na turnaji), č.15 Sofia Madarová, kapitánka družstva, č.16 Alžbeta Valachová, č.19 Ema Zágorová (drží diplom) a v pozadí Michal Suchánek, tréner družstva.

1.VK Púchov otvára novú prípravku volejbalu pre dievčatá narodené v rokoch 2012, 2013 a 2014. Prihlásiť sa možno priamo na hociktorom ďalšom tréningu počas celého júna v stredu od 16:00-18:00 alebo v piatok od 16:00-17:30, v telocvični ZŠ Mládežnícka, vchod zozadu, popri materskej škôlke. Viac informácii na www.volleypuchov.sk alebo na 0905262613.