Polícia a hasiči informujú

667

Kradol, klamal a chcel ujsť
Púchovských mestských policajtov požiadali o zásah z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove. V jednom z obchodných domov zadržali pracovníci súkromnej bezpečnostnej služby páchateľa krádeže, ktorý sa mal pokúšať ujsť. Po oboznámení hliadky mestskej polície pracovníkmi SBS, že muž sa pokúšal utiecť, proti páchateľovi pri predvádzaní na obvodné oddelenie boli použité donucovacie prostriedky v zmysle zákona.
Hliadka mestskej polície na mieste zistila, že muž ukradol konzervu sleďov a 0,7 litra vodky, čím sa dopustil priestupku proti majetku. Hliadku informoval, že nemá preukaz totožnosti, uviedol svoje meno a povedal, že býva v Trenčianskych Tepliciach. Keďže mal bývať mimo Púchova, hliadka mestskej polície ho predviedla na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove. Tam policajti zistili jeho meno a rovnako bydlisko, ktoré má v Červenom Kameni. Popri zisťovaní totožnosti osoby bolo zistené, že priestupku proti majetku sa dopustil opakovane. Muž podozrivý zo spáchania prečinu krádeže, vec prevzala na riešenie štátna polícia.

O piatej ráno rozbíjal nábytok
Krátko po piatej hodine ráno prijali na oddelenie mestskej polície telefonické oznámenie, podľa ktorého na Komenského ulici niekto rozbíja drevený nábytok. Hliadka na mieste zistila priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu (rušenie nočného pokoja). Hliadka priestupok vyriešila napomenutím.

Majiteľ sa potešil
Krátko po ôsmej hodine podvečer oznámil muž z Púchova, že na Dvoroch našiel čiernu peňaženku s občianskym preukazom a chce ju odovzdať hliadke mestskej polície. Hliadka prevzala čiernu peňaženku s preukazom na cestovanie železnicou, bankomatovými a bonusovými kartami, preukazom poistenca a 29 centami. Peňaženku si na oddelení mestskej polície prevzal majiteľ.

Nemohol spať
Krátko po 19.00 hodine zatelefonoval na oddelenie mestskej polície obyvateľ mesta Púchov s tým, že pri základnej umeleckej škole skáču chlapci na skejborde a jeho to ruší pri spaní, keďže má ísť na nočnú službu. Hliadka mestskej polície našla na mieste chlapcov, ktorí už boli na odchode. Mestskí policajti im vysvetlili, aby išli na skejtbordové ihrisko, ktoré je oproti spoločnosti Tescoma.

Už môže cestovať…
Na oddelenie mestskej polície priniesol neznámy muž preukaz, ktorý našiel na Nimnickej ceste v Púchove. Išlo o študentský preukaz Slovenskej autobusovej dopravy. Mestskí policajti o náleze informovali majiteľa preukazu. Ten si nasledujúci deň na oddelení mestskej polície prevzala jeho matka.

Provizórny príbytok
Hliadka mestskej polície vykonávala kontrolu priestranstva na pravom brehu rieky Váh. V priestore na úrovni prevádzky Tescoma na parcele, ktorej vlastníkom je Slovenský vodohospodársky podnik Banská Štiavnica, našli provizórny príbytok z odpadového dreva a dva rozložené stany. Na mieste našla hliadka šesť osôb.

Púchovský okres bol v 22. kalendárnom týždni bez dopravnej nehody
Bilancia dopravnej nehodovosti v Púchovskom okrese je stále mimoriadne priaznivá. V 22. kalendárnom týždni sa v okrese Púchov nestala ani jediná dopravná nehoda. Logicky sa tak nikto nezranil a neprišiel o život.
Tragickejšia bilancia dopravnej nehodovosti bola v spomínanom týždni na cestách Trenčianskeho kraja. Na krajských cestách sa síce stalo iba deväť dopravných nehôd, no o život pri nich prišli dvaja ľudia. Do červených čísel sa dostala bilancia úmrtí na krajských cestách. Od začiatku roka sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo 398 dopravných nehôd. O život pri nich prišlo 11 ľudí, čo je o dvoch viac ako v rovnakom období minulého roku. Ťažké zranenia utrpelo 17 osôb (medziročný pokles o 16).
Na slovenských cestách sa tento rok stalo 4372 dopravných nehôd (medziročný pokles o 854). O život pri nich prišlo 96 ľudí, čo je o 21 viac ako v rovnakom období roku 2019. Najviac obetí dopravných nehôd má tento rok Žilinský kraj, kde prišlo o život 22 ľudí. Najmenej obetí – päť, majú cesty Prešovského samosprávneho kraja.

Hasiči v TSK zachránili v máji majetok za viac ako milión eur
V priebehu mesiaca máj 2020 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 325 výjazdov. Z tohto počtu bolo najviac – 161 technických zásahov. Nasledovalo 61 výjazdov k požiarom, rovnaký počet zásahov pri dopravných nehodách a 32 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali 6 požiarno-previerkových cvičení a štyri výjazdy k udalostiam, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli.
Priame škody v dôsledku udalostí za mesiac máj boli vyčíslené na viac ako 146.000 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 1.028.000 eur.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín, KR HaZZ Trenčín