Polícia a hasiči informujú

214

Mladík si „zavaril“
Hliadka mestskej polície zasahovala v areáli Základnej školy Slovanská, kde podľa oznámenia požívali neznáme osoby alkoholické nápoje. Hliadka na mieste našla mladistvé dievča z Púchova a mladíka z Trenčína. Mestskí policajti ich informovali, že sa dopustili priestupku. Dievčine hliadka udelila 15-eurovú pokutu, mladík dostal dvojnásobnú pokutu za to, že poskytol alkohol mladistvej osobe. Počas predkladania dokladov navyše mestskí policajti zistili, že mladík má pri sebe igelitové vrecko s marihuanou. Na miesto privolali hliadku Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove, ktorej vrecko s marihuanou mladík vydal. Prípad prevzali štátni policajti.

Išli si svoje…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Spojovej ulici v Horných Kočkovciach za budovou krčmy dvaja občania od rána konzumujú alkoholické nápoje, púšťajú si hlasno hudbu z prenosného reproduktora, hulákajú a vulgárne nadávajú okoloidúcim. Hliadka na mieste našla dvoch mužov evidentne pod vplyvom alkoholu. Potácali sa a vulgárne vyhukovali. Mestskí policajti ich informovali, že sa dopustili priestupku vzbudzovania verejného pohoršenia. Priestupok vyriešili napomenutím. Mužom odporučili, aby priestor opustili.

Nedošiel…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Ulici obrancov mieru ležal v bytovke na schodisku pred výťahom neznámy muž, evidentne pod vplyvom alkoholu. Hliadka na mieste našla opitého muža z Lednických Rovní. Dopustil sa priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Hliadka mu pomohla vstať a dostať sa do prenajatého bytu na piatom poschodí. Priestupok je v riešení.

Odhlásil a neodpratal
Púchovskí mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého parkuje na Mládežníckej ulici neuzamknuté vozidlo červenej farby, z ktorého vytiekol motorový olej. Prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove zistili policajti majiteľa vozidla. Ten bol z Popradu a vozidlo odhlásil z evidencie. Prípad je v riešení.

Uvoľnená časť strechy na garážach v Lednických Rovniach
Dňa 28. februára krátko pred jedenástou hodinou predpoludním bola ohlásená žiadosť o pomoc, nakoľko v dôsledku silného vetra došlo k odtrhnutiu a postupnému ďalšiemu uvoľňovaniu plechovej krytiny na garážach v priemyselnom areáli v obci Lednické Rovne, v okrese Púchov.
Na zásah boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova s dvomi zásahovými vozidlami. Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že došlo k odtrhnutiu plechovej krytiny o rozmere cca 12 x 12 metrov. Na mieste fúkal silný vietor, pričom hrozilo, že dôjde k postupnému strhnutiu celej krytiny a jej následnému odfúknutiu na blízky transformátor vysokého napätia.
Zasahujúci hasiči sa dostali na postihnutú strechu a pomocou ručného motorového náradia postupne odstraňovali poškodenú časť plechovej krytiny a túto zhadzovali na zem. Následne zvyšnú časť krytiny na streche provizórne zabezpečili proti ďalšiemu odtrhnutiu, po čom miesto udalosti s poučením o ďalšom postupe odovzdali zástupcovi spoločnosti.

Hasiči v Trenčianskom samosprávnom kraji zachránili vo februári majetok za 846.00 eur
V priebehu mesiaca február 2022 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 184 výjazdov.
Z tohto počtu bolo najviac – 61 technických zásahov a taktiež 61 výjazdov k dopravným nehodám. Nasledovalo 47 zásahov pri požiaroch a 7 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali 6 požiarno-previerkových cvičení a 2 výjazdy k udalostiam, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli.
Priame škody v dôsledku týchto udalostí boli za mesiac február vyčíslené na 208.400 eur. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 846.000 eur.

MsP Púchov, KR HaZZ Trenčín