Polícia informuje

217

Zbili ho do bezvedomia

Na oddelenie mestskej polície prijali oznámenie, že na Ulici F. Urbánka leží zranený mladý muž a krváca z obočia a tváre. Po príchode hliadky mestskej polície sa neznámy muž nachádzal v bezvedomí, z ktorého sa po chvíli prebral a uviedol, že ho napadli neznámi mladí muži. Udreli ho do hlavy a keď spadol na zem, tak ho niekoľkokrát kopli do hlavy, ale nič nechce oznamovať a ošetrenie odmieta. Keďže zranený mal otvorenú ranu, bola na miesto privolaná rýchla zdravotná pomoc. Zranený muž bol ošetrený a prevezený do považskobystrickej nemocnice na zašitie rany a ďalšie vyšetrenie. Zranený muž uviedol svoje meno. Menovaný bol poučený o možnosti oznámenia veci po ošetrení. Počas ošetrenia zraneného, hliadka MsP vykonala kontrolu ulíc v okolí napadnutia, páchateľov nenašli.

Neporiadok po dreve…

Na oddelenie mestskej polície oznámili, že na konci Viesky je odstavná plocha, kde pília drevo a nechávajú neporiadok. Ďalej oznamovateľ poprosil, či by hliadka MsP občas skontrolovala uvedené miesto, kde parkujú vodiči nákladnej dopravy a nechávajú po sebe neporiadok. Mestskí policajti telefonicky vyrozumeli prepravcu dreva, ktorý má pravdepodobne odstavnú plochu ako medzisklad na drevo, aby na mieste udržiaval poriadok.

Bitku riešia ako priestupok

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie od muža z Púchova, podľa ktorého ho pred pohostinstvom na Mudroňovej ulici napadli tri neznáme osoby. Na miesto bola privolaná hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove, za ktorej prítomnosti sa podarilo stotožniť podozrivé osoby. Oznamovateľ nemal viditeľné zranenie vyžadujúce si lekárske ošetrenie. Prípad sa rieši ako podozrenie z priestupku proti občianskemu spolunažívaniu.

Zatiaľ po dobrom…

Hliadka mestskej polície dohovárala púchovskému bezdomovcovi, na ktorého si sťažovali viacerí obyvatelia mesta, že vykonáva osobnú potrebu na verejných priestranstvách, znečisťuje verejné priestranstvo a prespáva na verejných priestranstvách. Muž sedel na lavičke pri Divadle, kde bol upozornený, že v prípade zistenia priestupku, mu bude uložená bloková pokuta.

Ukradol skrutky…

Hliadka mestskej polície počas kontrolnej činnosti zistila, že na Hoenningovom námestí neznámy páchateľ odskrutkoval asi desať antikorových skrutiek z kovovej lavičky, čím spôsobil jej znefunkčnenie. O prípade informovala hliadka riaditeľa Podniku technických služieb mesta Púchov, ktorý zabezpečil kúpu skrutiek a opravu lavičky.

Vodič z Púchova nafúkal takmer 3,5 promile

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 61-ročný Púchovčan Peter. Policajti Oddelenia železničnej polície Petra na vozidle Opel Vectra zastavili krátko popoludní na ceste z Nosíc do Púchova. Pri cestnej kontrole policajti vodiča vyzvali k podrobeniu sa dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu. Policajti neverili vlastným očiam, keď im alkotest ukázal hodnotu 1,57 mg/l, čo predstavuje 3,27 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška po dvadsiatich minútach ukázala ešte vyššiu hodnotu a to neuveriteľných 3,44 promile v popoludňajších hodinách. Policajti Púchovčanovi následne obmedzili osobnú slobodu a po lekárskom vyšetrení ho umiestnili do policajnej cely. Petra po vytriezvení poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu z Považskej Bystrice obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Sudca Okresného súdu v Považskej Bystrici rozhodne o jeho treste. Za uvedený skutok vodičovi hrozí až jeden rok odňatia slobody. V prípade, ak pri dychovej skúške bude vodičovi nameraná hodnota do jedno promile, dopúšťa sa závažného priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, za ktorý hrozí pokuta od 150 eur do 800 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá až do troch rokov. V prípade ak vodič nafúka nad jedno promile, dopúšťa sa trestného činu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za tento skutok hrozí nezodpovedným vodičom až na jeden rok.

Dopravné nehody na cestách Púchovského okresu

Na cestách Púchovského okresu sa v 36. kalendárnom týždni stali tri dopravné nehody. Vyžiadali si dve ťažké a jedno ľahké zranenie. Alarmujúce je, že pri jednej nehode asistoval alkohol. Ešte 26. augusta sa stala dopravná nehoda na Ulici 1. mája. Vodička viedla osobné vozidlo a zastavila na miestnej komunikácii. Za vodičkou sediaci spolujazdec otvoril dvere, do ktorých narazil cyklista prechádzajúci vedľa automobilu. Cyklista spadol na cestu a utrpel ťažké zranenia. Skúška na alkohol bola negatívna. V rovnaký deň sa stala dopravná nehoda na ceste II/507 v Lednických Rovniach. Vodič motocyklu Kawasaki sa nevenoval dostatočne riadeniu, začal náhle brzdiť po tom, ako uvidel vchádzať z miestnej komunikácie do križovatky osobný automobil. Jeho vodička zastavila v križovatke. Motocyklista prešiel mimo cesty, kde havaroval. Utrpel ľahké zranenie, skúška na alkohol bola negatívna. Tretia nehoda sa stala v Lazoch pod Makytou cestou na Kohútku. Cyklista jazdil z Kohútky smerom do Lazov pod Makytou, pričom v ostrej zákrute nezvládol riadenie, prešiel do protismeru a zrazil sa s protiidúcim motorovým vozidlom. Cyklista utrpel po páde ťažké zranenie, navyše mu v dychu namerali viac ako 0,4 promile alkoholu.

Pozor na zver, upozorňuje motoristov polícia

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne upozorňuje motoristickú verejnosť, že v súčasnom období môžu očakávať zvýšený výskyt zveri na cestách a tým aj zvýšené riziko vzniku dopravnej nehody spôsobenej stretom so zverou. Najmä v období ruje stráca zver svoju ostražitosť a je preto obzvlášť dôležité, aby svoju ostražitosť zvýšili vodiči motorových vozidiel. Výskyt zveri možno očakávať najmä na cestách vedúcich cez súvislé lesné porasty, na cestách vedúcich medzi poľami a lesnými porastmi a na cestách vedúcich okolo vodných tokov. K zrážke so zverou môže dôjsť v ktorúkoľvek dennú dobu, ale obzvlášť opatrní by vodiči mali byť najmä za svitania a za súmraku. Veľakrát najmä vysoká zver oslnená svetlami vozidla zostáva strnulo stáť na vozovke a neuteká. Opačný prípad je jej zmätené pobehovanie po ceste, kedy je ťažké predpokladať ďalší smer jej pohybu. V prípade, že uvidíte prechádzať cez cestu len jednu lesnú zver, je vhodné spomaliť čo najviac, pretože je veľmi pravdepodobné, že sa niekde pri ceste nachádza aj zvyšok stáda.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín