Polícia informuje

118

Zachránené mačiatko
Na oddelenie mestskej polície prišla žena z Púchova, ktorá priniesla malé strakaté mačiatko. Našla ho na Ulici F. Urbánka. Mačiatko bolo malátne, mestskí policajti ho umiestnili do škatule a dali mu vodu. Následne ženu informovali, že mestská polícia nedisponuje priestormi na umiestnenie mačiek. Žena ho nemala kam umiestniť, a tak mestskí policajti kontaktovali Občianske združenie Púchovské labky. Zástupkyňa združenia následne prišla na oddelenie mestskej polície a mačiatko odniesla.

Alkohol ich pripravil o spánok…
Na kontrolu zákazu požívania alkoholických nápojov v zariadení pre ľudí bez domova (unimobunka pri cintoríne na Komenského ulici), sa zamerali púchovskí mestskí policajti. Dvom ľuďom bez domova namerali v dychu asi 1,4 promile alkoholu. Keďže podmienkou prespávania v unimobunke je stav vylučujúci požitie alkoholických nápojov, obom previnilcom neumožnili v zariadení prespať.

Nedeľné búracie kladivo…
V nedeľu prijali na oddelenie mestskej polície telefonické oznámenie, že v areáli bývalej panelárne sa vykonávajú búracie práce. Hliadka na mieste našla pracovníka, ktorý pracoval búracím kladivom. Hliadka na zákaz práce, ktoré by hlukom obťažovali obyvateľov mesta v nedeľu a počas sviatkov, upozornila aj majiteľa firmy zo Sverepca. Po upozornení sa búracie práce skončili, priestupok proti VZN mesta vyriešili mestskí policajti napomenutím.

Odviezla ho záchranka
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Štefánikovej ulici, podľa ktorého pred obchodným centrom leží mladý muž. Hliadka našla na mieste muža
z Púchova, ktorý bol evidentne pod vplyvom alkoholu. Okoloidúci mu privolali lekársku pomoc, muž bol zranený, bolela ho hruď a ruka. Záchranári ho previezli na vyšetrenie do nemocnice.ä

Na krajských cestách bol mimoriadny pokoj
Na cestách Trenčianskeho kraja sa v 49. kalendárnom týždni stalo iba 11 dopravných nehôd. Nikto pri nich nezomrel ani neutrpel ťažké zranenie. Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 1017 dopravných nehôd, čo je o 22 menej ako v rovnakom období minulého roku. Zomrelo pri nich 19 osôb (medziročný pokles o sedem). Ťažké zranenia utrpelo 51 osôb, čo je o 21 menej ako v rovnakom období minulého roku.
Na slovenských cestách sa tento rok stalo 11.264 dopravných nehôd. Zomrelo pri nich 214 osôb, čo je o päť menej, ako v rovnakom období roku 2020. Najviac obetí majú cesty Nitrianskeho kraja, kde tento rok zomrelo pri dopravných nehodách už 44 ľudí. Najmenej obetí dopravných nehôd má Trenčiansky samosprávny kraj.

MsP Púchov, Prezídium PZ SR