Polícia informuje

734

Majiteľ zamkol zákazníkov v predajni, vyslobodiť ich museli cez okno hasiči
Hliadka púchovskej mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého na Štefánikovej ulici v Púchove v obchodnom dome Plecháč sú zákazníci, ktorých tam zamkol predavač v oddelení textilu a odišiel preč. Hliadka mestskej polície zistila, že v priestoroch je uzamknutá mladá žena so svojim synom. Mestským policajtom sa nepodarilo skontaktovať s majiteľom predajne, nebol ani v mieste trvalého bydliska. O prípade mestskí policajti informovali Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove. Následne na miesto privolali príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí pomocou hasičského automobilu a rebríka vypustili matku so synom cez okno z predajne. Z miesta hliadka vyhotovila fotodokumentáciu.

Opil mladé dievča, kládol polícii odpor…
Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne požiadalo púchovských mestských policajtov o súčinnosť pri riešení telefonického oznámenia matky, ktorej maloletej dcére mal jej kamarát umožniť požívať alkoholické nápoje. Dievča a jej kamaráta našla hliadka krátko pred polnocou na Okružnej ulici, obaja boli evidentne pod vplyvom alkoholických nápojov. Mladík odmietol s mestskými policajtmi spolupracovať, nepreukázal svoju totožnosť a pri predvádzaní na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove pre podozrenie z trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže kládol aktívny odpor. Proti mladíkovi použili policajti donucovacie prostriedky – hmaty, chvaty a putá, pričom nedošlo k zraneniu predvádzanej osoby.
Mladistvá sa na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Púchove podrobila dychovej skúške, v dychu jej namerali 3,12 promile alkoholu. Mladíkovi, ktorý sa dopustil priestupku na úseku ochrany pred alkoholizmom a toxikomániami uložili policajti blokovú pokutu, opité maloleté dievča previezli okolo pol druhej nadránom do miesta trvalého bydliska.

Desaťročný chlapec sa večer túlal sám po meste
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa mal krátko pred ôsmou hodinou večer pohybovať asi desaťročný chlapec sám v okolí jedného
z púchovských supermarketov. Podľa oznámenia bol chlapec pravdepodobne pod vplyvom alkoholu. Hliadka oznámenie preverila, chlapca uvidela utekať k inému supermarketu,
v jeho vstupných priestoroch ho chytila. Chlapec nevedel povedať svoje bydlisko, nepoznal ani kontakt na rodičov. Mestskí policajti napokon zistili, že ide o chlapca z Beluše. Podarilo sa im skontaktovať s jeho matkou, ktorá si ho krátko pred 23.00 hodinou vyzdvihla na oddelení mestskej polície. Ešte predtým chlapca podrobili policajti dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Chlapec nebol zranený.

Ignoroval policajtov, „papuču“ na kolese odrezal a odviezol v kufri
Výzvu mestských policajtov na predloženie dokladov po spáchaní priestupku odmietol neznámy muž po tom, ako nezaplatil za parkovanie. Muž nastúpil do automobilu a chcel z miesta priestupku odísť. Do cesty sa mu postavil mestský policajt. Muž sa zatvoril v aute, kde ho opäť vyzvali k preukázaniu totožnosti. Na miesto prišla aj hliadka štátnej polície. Muž sa zavrel v aute a nekomunikoval ani so štátnymi policajtmi, nahrával si ich na mobil. Na vozidlo založila hliadka papuču a z miesta spolu so štátnymi policajtmi odišla. Muž vystúpil z auta a odišiel smerom k banke. Po nejakej chvíli mestských policajtov informovali, že muž odrezal „papuču“, naložil ju do kufra a odišiel preč. Potvrdili to kamerové zábery. Mestskí policajti oznámili prípad na OO PZ v Považskej Bystrici ako podozrenie zo spáchania trestného činu.

MsP Púchov