Polícia informuje

202

Ukradnutá ratanová stolička

Na oddelenie mestskej polície prišiel prevádzkar z jednej z kaviarní na Moravskej ulici s tým, že neznámy páchateľ v nočných hodinách ukradol z terasy kaviarne ratanovú stoličku s podložkou na sedenie. Vzniknutá škoda bola asi 90 eur. Vďaka kamerovému systému sa podarilo určiť páchateľa. Operatívnou činnosťou hliadky mestskej polície muža našli a predviedli na oddelenie. Ku skutku sa priznal a uviedol, kam ukradnutú stoličku odniesol. Stoličku s podsedákom našli na mestskej tržnici, čím uvedenej prevádzke nebola spôsobená finančná škoda. Za priestupok ho mestský policajti potrestali 30-eurovou pokutou.

Opitý muž nazýval susedku bosorkou

Mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, že v miestnej časti Záskalie dochádza k napádaniu susedov. Po príchode hliadky na dvore rodinného domu sa nachádzala pani, ktorá uviedla, že pred príchodom polície jej sused vulgárne nadával a vyhrážal sa jej fyzickou likvidáciou. Na dvore susedného rodinného domu sa nachádzal jeho majiteľ, ktorý kričal, že suseda je bosorka a sústavne sa vracal k veciam, ktoré už v minulosti boli riešené štátnou políciou a taktiež na Okresnom súde v Považskej Bystrici. Nakoľko poškodená uviedla, že má vážnu obavu o svoj život a majetok, išla vec oznámiť na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove. Následne sa hliadka presunula k susedovi, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu. Odporučili mu, aby susedské problémy riešil v triezvom stave a tak predišiel zbytočným problémom.

Cukrovka?

Mestskí policajti privolali na základe telefonického oznámenie zdravotných záchranárov k zranenému mužovi na Komenského ulici. Na príjazdovej ceste ku škole ležal na zemi muž s rozbitou hlavou. Mal krvavé poranenie na ľavej strane temena, zranenie nosa a rúk. Vzhľadom na to, že muž zmätene komunikoval, privolali mu záchranku. Posádka záchrannej zdravotnej služby raneného prevzala na ošetrenie pre podozrenie z diabetických ťažkostí.

Vytopený byt…

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie o vytopení bytu na Royovej ulici. Žena oznámila, že jej zateká voda v kúpeľni z bytu suseda a nikto zo susedov nie je doma. Hliadka skontaktovala dcéru susedov, ktorá prisľúbila oznámiť udalosť rodičom, ktorí sú mimo Púchova. Hliadka po príchode na adresu poškodenej ihneď zastavila hlavný prívod vody v bytovom dome a zostala na mieste až do príchodu majiteľa bytu. Sused po skontrolovaní svojho bytu potvrdil poruchu na vodovodných rozvodoch. Informoval poškodenú, že vec bude riešiť prostredníctvom svojej poisťovne.

Pokuta za hlasnú hudbu

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého na Nábreží slobody huláka skupina mladých ľudí. Po príchode hliadky bolo zistené, že skupina mladých ľudí je zjavne hlučná a majú pustenú nahlas hudbu. Priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Púchov o verejnom poriadku sa dopustila žena, ktorá púšťala reprodukovanú hudbu z mobilu. Hliadka mestskej polície ju potrestala blokovou pokutou vo výšky 10 eur.

Dôchodkyňu na bicykli zrazila mladá vodička

Na miestnej komunikácii v Púchove vedúcej od obchodnému domu k ceste II/507 došlo k dopravnej nehode osobného vozidla a cyklistky. K dopravnej nehode došlo tak, že 24-ročná vodička viedla vozidlo značky VW Beetle po uvedenej komunikácii v smere od obchodného domu k ceste II/507, pričom v dôsledku nevenovania sa plne vedeniu vozidla a nesledovania situácie v cestnej premávke narazila prednou časťou vozidla do 77-ročnej cyklistky jazdiacej v tom istom smere. V dôsledku čoho došlo k pádu cyklistky na vozovku. Pri dopravnej nehode došlo k ťažkému zraneniu cyklistky, alkohol policajti u účastníčok dopravnej nehody nezistili.  

„Žúrka“ zadarmo ho môže stáť dva roky

Poverený policajt Obvodného oddelenia z Púchova vzniesol obvinenie z prečinu podvodu voči 49-ročnému mužovi z Považskej Bystrice. Obvinený muž si mal v decembri 2018 objednať posedenie v reštaurácii v okrese Púchov. Po konaní posedenia mal obvinený zaplatiť za poskytnuté služby viac ako 500 eur. Majiteľovi reštaurácie uvedenú sumu nezaplatil. Za uvedený skutok hrozí obvinenému v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na dva roky.

V okrese sa v minulom týždni stali tri dopravné nehody

Na cestách Púchovského okresu sa v 37.kalendárnom týždni stali tri dopravné nehody. Nikto pri nich neprišiel o život, neutrpel zranenie a všetky boli bez účasti alkoholu. K prvej dopravnej nehode došlo ešte 10. septembra v obci Vydrná okolo 22.30 hodine. Neznámy vodič osobného motorového vozidla značky BMW pravdepodobne v dôsledku nevenovania pozornosti vedeniu vozidla vyšiel s automobilom mimo vozovky a narazil do kovového zábradlia, ktoré poškodil. Vodič si následne nesplnil základné povinnosti vodiča a účastníka dopravnej nehody a neohlásil nehodu polícii. Automobil odstavil asi 200 metrov od nehody na odstavnej ploche. Pri nehode sa nikto nezranil, alkohol nebol zistený.

K ďalšej nehode došlo 12.septembra na Moravskej ulici v Púchove. Vodič neznámeho osobného motorového vozidla nevenoval pozornosť situácii v cestnej premávke a narazil do zaparkovaného automobilu značky Mercedes. Po nehode z jej miesta ušiel a neohlásil ju polícii. Do tretice neohlásenie dopravnej nehody má na tričku neznámy vodič, ktorý spôsobil dopravnú nehodu v noci z 13. na 14. septembra na komunikácii v katastri obce Beluša. Neznámy vodič sa pravdepodobne nevenoval dostatočne riadeniu vozidla, zišiel mimo cesty a narazil do zaparkovaného osobného vozidla Škoda Fabia, ktoré poškodil. Vodič nehodu neohlásil polícii a z jej miesta ušiel.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín