Polícia informuje

154
FOTO: KR HaZZ Trenčín

Bitka pred obchodným domom
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia pred jedným z obchodných domov v Púchove. Podľa oznámenia sa tam mali pobiť neprispôsobiví občania. Hliadka mestskej polície na mieste zistila, že pred obchodným domom sa pobili muži z Važca, Púchova a Dolných Kočkoviec. V čase príchodu mestských policajtov bola už situácia upokojená, keďže jeden z účastníkov bitky bol zranený. Zranenému mužovi privolali posádku zdravotných záchranárov, prípad prevzalo Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove.

Nebezpečná lampa
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého je na Námestí slobody poškodené verejné osvetlenie. Svetlo malo držať iba na dvoch drôtikoch vo výške asi štyri metre na cestou. V blízkosti miesta bolo zaparkované osobné motorové vozidlo, hrozilo, že v prípade odtrhnutia môže lampa automobil poškodiť. Mestskí policajti nebezpečné miesto označili páskou a z miesta urobili fotodokumentáciu. Mestskí policajti našli majiteľku vozidla, ktorá informovala, že ho dá urýchlene preparkovať. Hliadka o prípade informovala riaditeľa Podniku technických služieb mesta Púchov, ktorý zabezpečil opravu pokazenej lampy.

Mladé zlodejky obídu bez trestu
Hliadku mestskej polície požiadali o pomoc štátni policajti po tom, ako mali nahlásenú krádež v predajni textilu na Okružnej ulici v Púchove. Hliadka na mieste zistila, že tri dievčatá, dve boli žiačky základnej školy v Beluši, jedna v Púchove, vošli do predajne textilu kde si z vešiakov zobrali rôzne oblečenie.
V kabínke si ho odskúšali, odtrhli z neho štítky a vložili ho do pripravených ruksakov. Okrem oblečenia naložili do ruksakov aj umelé nechty, okuliare a opasky. Celkovo sa pokúsili ukradnúť tovar za viac ako 66 eur. Pri pokuse vyjsť s ukradnutým tovarom z predajne sa spustila zvuková signalizácia. Následne dievčatá zadržala predavačka, ukradnutý tovar jej dobrovoľne vydali. Keďže ani jedna z páchateliek nedovŕšila v čase skutku pätnásty rok, museli mestskí policajti prípad odložiť.

V Horovciach sa zrazil vlak s autom, vodička utrpela zranenia
Dňa 12. apríla, krátko pred pol jedenástou hodinou doobeda bola ohlásená dopravná nehoda nákladného vlaku a osobného motorového vozidla, ktorá sa stala na železničnom priecestí v obci Horovce, v okrese Púchov. Na zásah boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova s jedným zásahovým vozidlom.
Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že následkom zrážky zostalo osobné motorové vozidlo na koľajisku. V havarovanom automobile sa nachádzala jedna zranená osoba. Posádka vlaku bola bez zranení. Zasahujúci hasiči vymedzili miesto udalosti a súčasne asistovali posádke zdravotných záchranárov pri poskytovaní prvej pomoci. Po stabilizácii zranenej vodičky príslušníci HaZZ túto z postihnutého automobilu vyslobodili a transportovali do sanitky ZZS. Následne na motorovom vozidle vykonali protipožiarne opatrenia. Po zdokumentovaní udalosti políciou hasiči havarované vozidlo z koľajiska odstránili. K úniku prevádzkových kvapalín v dôsledku dopravnej nehody nedošlo.

Dievčina si zavarila, za drogový zločin jej hrozí pätnásťročné väzenie
Z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Považskej Bystrici obvinil mladú, 20-ročnú ženu z Púchovského okresu. Mladá žena mala drogy nielen užívať, ale aj predávať ďalším osobám v okrese Púchov. Policajti u nej našli a zaistili plastovú striekačku s obsahom kryštalickej látky, plastové vrecko s obsahom zelenej sušiny a poskladaný papierik, v ktorom bola zabalená zelená sušina. Zaistené veci boli zaslané na expertízne skúmanie. Expertíza v Kriminalisticko-expertíznom ústave Policajného zboru potvrdila v zaistenej striekačke metamfetamín a v prípade plastového vrecka bolo expertízou potvrdené, že ide o konope s obsahom THC 8,8 percenta. Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie mladej ženy. Sudca Okresného súdu v Považskej Bystrici sa s návrhom stotožnil. Za uvedený skutok je trestná sadzba v zmysle zákona na desať až pätnásť rokov odňatia slobody.

MsP Púchov, KR HaZZ Trenčín, KR PZ Trenčín