Polícia informuje

128

Psa predal, nevie komu…
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa po Ulici
I. Kraskou samostatne pohyboval pes s postrojom a vôdzkou. Hliadka oznámenie preverila a na mieste našla psíka rasy francúzsky buldoček. Pomocou čipu zistili mestskí policajti majiteľa. Hliadka psa umiestnila do koterca na Podniku technických služieb mesta Púchov. Majiteľ, ktorého policajti zistili v registri, hliadku informoval, že pes nie je jeho, ale že ho predal neznámemu človeku. Mestskí policajti mu uložili blokovú pokutu vo výške 30 eur.

Záhadné zvuky
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého sa na starej železničnej stanici v Nosiciach ozývajú zvuky, akoby niekto niečo nakladal na vlečku. Oznamovateľ však uviedol, že žiadnu vlečku nevidí. Mestskí policajti na mieste zistili, že nad železničnou stanicou chová niekto ovce a „podozrivé“ zvuky vydávali ony. Búchali do plechovej strechy.

Zaspal v taxíku
Krátko pred štvrtou hodinou nadránom požiadala mestských policajtov o pomoc taxikárka, ktorá viezla klienta na Kolonku. Pasažier jej však v automobile zaspal a nedokázala ho prebudiť. Mestskí policajti po príchode na miesto pasažiera prebudili, ten po zaplatení za dopravu odišiel domov po svojich. Protiprávne konanie mestskí policajti nezistili.

Nevládala chodiť
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého mali dvaja mladíci ťahať nejakú mladú ženu k Odhánkam. Na mestskú políciu sa oznamovateľ obrátil v obave, že jej môžu niečo urobiť. Hliadka pri Odhánkach nikoho nenašla. Pod mostom však našla bezdomovcov. Dvaja z nich informovali, že oni odvádzali bezdomovkyňu, ktorá sa opila a nevládala samostatne chodiť. Žena sedela na múriku pod mostom, lekársku pomoc odmietla. Hliadka protiprávne konanie nezistila.

Za vyhrážanie sa smrťou bývalej družke hrozí Púchovčanovi trojročné väzenie
Poverený policajt Obvodného oddelenia Policajného zboru v Považskej Bystrici vzniesol obvinenie 26-ročnému mužovi z Púchova za prečin nebezpečného vyhrážania. Obvinený mal vo večerných hodinách v byte vyčítať svojej bývalej družke, že je za všetko vinná a vyhrážať sa jej zabitím. Následne mal na stôl poukladať nôž, manikúrové nožnice a plastové vrecia na odpad a rozprávať poškodenej scenár jej smrti. Okrem toho ju mal udrieť plastovou fľašou do tváre, pričom jej mal opakovať, že umrie. Z obavy o svoj život a zdravie išla poškodená s obvineným autom na pumpu, pričom jej mal neustále rozprávať o spôsobe jej smrti a o tom, ako si to musí naplánovať. Policajt podal na obvineného podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky.

Polícia pokračuje v kontrolách, zameriava sa na alkohol za volantom
Aj v Trenčianskom kraji prebieha dopravná akcia Budík, kde sa polícia zameriava najmä na jazdu pod vplyvom alkoholických nápojov vodičmi motorových aj nemotorových vozidiel. Napriek tomu sa neustále stretávame s vodičmi, ktorí jazdia pod vplyvom alkoholu. Od začiatku tejto akcie policajti zistili spolu 15 vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Z toho bolo 9 vodičov motorových vozidiel a 6 vodiči nemotorových vozidiel. Hoci počas troch dní trvania akcie iba v jednom prípade bol výsledok dychovej skúšky nad jedno promile, neznamená to, že pri nižšej hodnote sa nič nestane. V jednom prípade policajti zastavili vodiča motorového vozidla, ktorého podrobili dychovej skúške s výsledkom 0,48 promile alkoholu. Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz. I keď v tomto prípade nejde o trestný čin, vodiča neminie prerokovanie v správnom konaní na dopravnom inšpektoráte, kde mu môže byť v zmysle sadzobníka uložená pokuta do výšky 800 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá po dobu až troch rokov.
Niektorí vodiči sa možno spoliehajú na to, že im alkohol do rána vyprchá a cítia sa fit, ale nie vždy je tomu tak. Treba si uvedomiť, že možno aj nie vlastnou vinou príde k dopravnej nehode a problém je na svete. Pod vplyvom alkoholu alebo omamnej látky máme skreslené videnie a spomalené rekcie. Polícia všetkým vodičom odporúča, aby sa nespoliehali na to, že akcia Budík sa v dopoludňajších hodinách končí. Policajti sú na cestách neustále a dbajú na bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky.

MsP Púchov, KR PZ Trenčín