Polícia informuje

241

Spal na cintoríne
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého na púchovskom cintoríne prespáva bezdomovec. Mestskí policajti našli na cintoríne na Komenského ulici muža z Púchova. Svojim konaním sa dopustil priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta Púchov. Hliadka mestskej polície ho vyriešila napomenutím a muža z miesta vykázala.

Popíjali na verejnosti
Hliadka mestskej polície zistila priestupok konzumovania alkoholu na verejnom priestranstve na Nábreží slobody. Alkohol tam popíjalo päť osôb. V troch prípadoch udelili mestskí policajti blokovú pokutu vo výške 10 eur, dvaja obišli s napomenutím.

Poranený vták
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe požiadavky Hasičského a záchranného zboru pri budove gymnázia, kde zostal uviaznutý vták a nemohol odletieť z miesta. Mestskí policajti zistili, že dažďovník sa zachytil nohou v umelom hniezde na stene budovy gymnázia a nemohol odletieť. Mestskí policajti privolali na miesto príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Púchove. Tí vtáka z nebezpečného hniezda vyslobodili, vták mal poranenú nohu. Na miesto prišiel aj ornitológ, ktorý dažďovníka zobral domov na regeneráciu s tým, že neskôr ho vráti späť ku hniezdu.

Pripitý mladík zdemoloval elektrický stĺp
Policajti opäť dokumentovali dopravnú nehodu, pri ktorej asistoval alkohol. V nedeľu v ranných hodinách 20-ročný vodič Peugeotu jazdil na miestnej komunikácii v obci Lednické Rovne smerom od obce Dolná Breznica smerom do centra obce. Podľa doterajších zistení mladý vodič pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam a taktiež aj po požití alkoholických nápojov pred jazdou, s vozidlom vyšiel mimo vozovky a narazil do elektrického stĺpu. Po náraze došlo k zlomeniu stĺpu elektrického vedenia a vozidlo po náraze bolo odhodené do oplotenia rodinného domu. Odtiaľ bolo vozidlo odhodené do dvora rodinného domu a skončilo prevrátené na streche. Mladý vodič sa našťastie pri dopravnej nehode nezranil a taktiež bolo šťastím, že sa na dvore v čase nehody nikto nenachádzal. Považskobystrickí dopravní policajti veľmi rýchlo zistili, čo bolo pravdepodobnou príčinou nehody. Dychová skúška u mladého vodiča preukázala 1,60 promile alkoholu, teda stav vylučujúci spôsobilosť na riadenie vozidla. Opakovaná dychová skúška ukázala o niečo nižšiu hodnotu, a to 1,54 promile alkoholu. Škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na 600 €, na stĺpe elektrického vedenia asi 5000 €, na oplotení vznikla škoda cca 500 € a na verejnom osvetlení obce vznikla škoda asi 300 €. Policajti začali trestné stíhanie, a to vo veci prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

V Lúkach našli rumunskú delostreleckú mínu z druhej svetovej vojny
Pyrotechnik KR PZ v Trenčíne bol operačným strediskom vyslaný k nálezu munície do obce Lúky. Nález telefonicky na našu tiesňovú linku oznámil 41-ročný muž, ktorý muníciu našiel počas výkopových prác na stavebnej parcele rodinného domu. Do príchodu pyrotechnika miesto nálezu zabezpečovala policajná hliadka. Za dodržania bezpečnostných predpisov pyrotechnik preveril miesto nálezu a zistil, že ide o 80 mm delostreleckú trieštivo-trhavú mínu z obdobia II. svetovej vojny pôvodom z Rumunska. Mína bola s obsahom trhaviny, zapaľovač bol zlyhaný a bolo potrebné ho zabezpečiť pred náhodným nárazom, aby nedošlo k výbuchu. Po zabezpečení zapaľovača bola mína schopná prevozu do muničného trezoru na útvare a následne bude zničená. Pyrotechnik miesto nálezu ešte dôkladne skontroloval detektorom kovov, ale žiadnu inú muníciu už nenašiel. Majiteľ pozemku bol zároveň pyrotechnikom na mieste poučený, ako postupovať v prípade ďalšieho nálezu.

MsP Púchov, KR PZ Trenčín