Polícia informuje

286

Nábytok pri kontajneroch

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oddelenie, podľa ktorého neznáma žena uložila na Štefánikovej ulici mimo odpadových nádob biely nábytok. Údajne ho tam mala priviezť na tmavom automobile. Mestskí policajti vyšetrovaním zistili ženu, ktorá nábytok vedľa kontajnerov odložila. Upozornili ju, že sa dopustila priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Žena sľúbila, že nábytok odloží do pivnice a následne ho prevezie na zberný dvor. Hliadka ju za priestupok potrestala desaťeurovou pokutou.

Spal na ulici

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, že na Ulici 1. mája v Púchove na chodníku spí neznámy muž. Po príchode hliadky MsP Púchov bolo zistené, že na chodníku spí neznámy muž. Mestskí policajti zistili totožnosť muža, poučili ho, že svojim konaním sa dopustil priestupku, za ktorý bol riešený napomenutím.

Napokon odcestoval na východ

Mestskí policajti riešili žiadosť sociálnej pracovníčky mestskej ubytovne v meste Kolín v Českej republike pre občana Slovenskej republiky, ktorý požiadal o sprostredkovanie kontaktu s rodičmi. Do Púchova prišiel vlakom z Kolína, vlak meškal 90 minút. Polícia vykonala lustráciu osoby, nebolo po nej vyhlásené pátranie. Policajti sa snažili telefonicky skontaktovať s jeho matkou, nezdvíhala telefón. Ďalej bol kontaktovaný starosta obce Vikartovce na východe Slovenska. Ten sľúbil kontaktovať rodinu, ktorá by mu mohla zaplatiť cestu domov. Večer kontaktovala telefonicky mestských policajtov sestra mladíka, ktorý zostal bez finančnej hotovosti na železničnej stanici v Púchove. Mestskí policajti jej odporučili, aby bratovi kúpila elektronický cestovný lístok, ktorý mailom poslala na oddelenie mestskej polície v Púchove. Hliadka následne lístok odovzdala mladíkovi, ktorý vlakom odcestoval do Popradu.

Nebola to čierna skládka

Na oddelenie mestskej polície zatelefonoval rybár, ktorý chodí loviť ryby v rieke Váh, že pri Nimnickej ceste oproti čerpacej stanici sú vyhodené vrecia s odpadom. Hliadka na mieste zistila, že ide o štyri igelitové vrecia rôznych farieb, ktoré boli naplnené odpadom vyzbieraným z okolia rieky Váh dobrovoľníkmi. Hliadka MsP vec oznámila na Podnik technických služieb mesta Púchov, ktorý prisľúbil, že na druhý deň dá odpad odviezť. Hliadka usúdila, že nejde o čiernu skládku, na mieste teda nedošlo k protiprávnemu konaniu.  

Nie pes, konár…

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, že na prvom pilieri mostu cez Váh zo strany od mesta na Trenčianskej ulici je nejaký pes. Keďže je zvýšená hladina vody, oznamovateľka mala strach, aby sa neutopil. Hliadka po príchode na miesto zistila, že ide o vyplavený konár, ktorý mohol z diaľky vyzerať ako pes. Na mieste vyhotovili fotodokumentáciu.

Bezohľadné parkovanie mestská polícia trestá

Na oddelenie mestskej polície v Púchove prijali telefonické oznámenie od bezpečnostnej spoločnosti veľkej púchovskej spoločnosti, že už niekoľko dní parkuje pri firme osobné motorové vozidlo na prechode pre chodcov, ako aj na mieste, ktoré ohrozuje bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Hliadka mestskej polície po príchode na miesto zistila, že vozidlo zadnou časťou stojí na prechode pre chodcov, ako aj to, že vozidlo stojí na mieste, pričom ohrozuje bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a to tak, že bráni vo výhľade prichádzajúcim, ako aj vychádzajúcim vodičom z priľahlého parkoviska. Vodič uvedeného vozidla sa na mieste nenachádzal, svojim konaním sa dopustil priestupku. Na vozidlo mu hliadka namontovala blokovacie zariadenie a priestupok bol fotograficky zadokumentovaný. Priestupok následne vyriešili mestskí policajti 20-eurovou pokutou.

Krajské cesty boli v 45. týždni bez obetí

Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v 45. kalendárnom týždni (od 4. do 11. novembra) stalo 29 dopravných nehôd. Nikto pri nich neprišiel o život, dvaja ľudia utrpeli ťažké zranenia. Informoval o tom odbor dopravnej polície Prezídia Policajného zboru. Od začiatku tohto roka do 11. novembra sa na cestách Trenčianskeho kraja stalo už 1.152 dopravných nehôd, čo je o šesť viac, ako v rovnakom období minulého roku. Pri dopravných nehodách v kraji prišlo tento rok o život 23 ľudí, čo je o päť menej, ako v rovnakom období roku 2018. Ťažké zranenia utrpelo 69 osôb (medziročný pokles o 27). Na slovenských cestách sa v tomto roku stalo 11.696 dopravných nehod (medziročný pokles o 188). Zomrelo pri nich 196 ľudí, čo je o troch viac, ako v rovnakom období minulého roku. Ťažké zranenia utrpelo 859 osôb (medziročný pokles o 240).

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín.