Polícia informuje

170

Hrozilo mu podchladenie

Hliadka mestskej polície zistila priestupok na Ulici obrancov mieru – prespávanie na verejnom priestranstve. Dopustil sa ho Púchovčan, ktorého mestská polícia na mieste vyriešila napomenutím. Keďže mužovi hrozilo podchladenie, hliadka privolala lekárskych záchranárov, ktorí ho odviezli do považskobystrickej nemocnice.

Nedodržal záverečnú

O pol druhej nadránom preverovala hliadka mestskej polície telefonické oznámenie o rušení nočného pokoja hlasnou hudbou v bare na Požiarnej ulici. Hliadka na mieste zistila priestupok proti verejnému poriadku, čašníka z baru potrestali blokovou pokutou.

Padne upozornenie od mestských policajtov na úrodnú pôdu?

Mestskí policajti riešili osobné oznámenie ženy z Púchova, podľa ktorej jej opitý muž z Púchova vulgárne nadáva a stále sa na niečo sťažuje. Mestských policajtov poprosila, aby muža upozornili na nevhodné správanie. Hliadka najskôr muža hľadala v mieste bydliska, tam nebol, no našli ho v pohostinstve na Komenského ulici. Mestskí policajti ho upozornili na slušné správanie, muž prisľúbil, že jeho správanie voči oznamovateľke sa už nebude opakovať.

Polícia hľadá svedka požiaru automobilu  

Považskobystrický vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci. Doposiaľ nezistený páchateľ dňa 22. novembra na parkovisku oproti materskej škole na Mládežníckej ulici v Púchove vo večerných hodinách horľavou látkou zapálil zaparkované vozidlo Peugeot Boxer. V dôsledku požiaru došlo k zhoreniu motorovej časti vozidla a k zadymeniu nákladného priestoru vozidla. Požiarom vznikla škoda asi 18.000 eur a zadymením naloženého tovaru v dodávke vznikla škoda asi 10.000 eur. Okrem toho od horiacej dodávky došlo k poškodeniu vozidla Dacia Sandero, ktoré parkovalo vedľa Peugeotu. Majiteľovi Dácie vznikla škoda asi 1000 eur. Celková škoda na vozidlách i tovare bola predbežne vyčíslená na 29.000 eur. Kriminalisti žiadajú verejnosť o pomoc pri zistení totožnosti svedka, ktorého zachytili kamery na čerpacej stanici. Jeho výpoveď nám môže pomôcť k objasneniu skutku.

V obci prekročil rýchlosť o 51 km/hod

Považskobystrickí dopravní policajti na ceste I/49 v obci Púchov, časť Vieska – Bezdedov namerali vozidlo Fiat Ducato, ktorého vodič jazdil rýchlosťou 101 kilometrov za hodinu, čím prekročil maximálnu povolenú rýchlosť jazdy v obci o 51 kilometrov. Za prekročenie rýchlosti mu bola uložená bloková pokuta 500 eur, ktorú zaplatil v hotovosti. Okrem merania rýchlosti, kde policajti vodičov zastavia, bude polícia využívať aj objektívnu zodpovednosť. To znamená, že policajti vinníka nezastavia na mieste, ale pošlú mu rozhodnutie o sankcii.

Vodič v Beluši zrazil pri cúvaní dve deti

V nedeľu 1. decembra v čase o 19.00 hod. došlo k dopravnej nehode v obci Beluša na parkovisku pri dome služieb. K dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 27-ročný vodič pri vedení osobného auta zn. Ford Focus v dôsledku nesprávneho spôsobu otáčania a cúvania, zadnou časťou vozidla narazil do chodcov, ktorí prechádzali za vozidlom v smere od miestneho trhoviska k budove obecného úradu v Beluši. Pri dopravnej nehode došlo k dvom ľahkým zraneniam detí vo veku 11 a 10 rokov. Alkohol u vodiča nebol zistený.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín.