Polícia informuje

269

Nepodarilo sa ho zachrániť
Púchovskí mestskí policajti asistovali pri poskytovaní pomoci občanovi Púchova, ktorý doma skolaboval. Po príchode mestských policajtov muža oživovali rodinní príslušníci. Mestskí policajti poskytli k dispozícii defibrilátor, následne sa na miesto dostavila posádka zdravotných záchranárov, ktorá pokračovala v oživovaní. Následne prišla na miesto aj druhá záchranka s lekárom, ktorý však po asi polhodinovou oživovaní skonštatoval smrť.

Ležal opitý na ceste
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia v Nosiciach, kde mal pri záhradníctve ležať na ceste opitý muž. Mestskí policajti tam našli muža pod vplyvom alkoholu, z bezpečnostných dôvodov ho s jeho súhlasom previezli do záhradkárskej osady Cerov, kde momentálne býva. Priestupok proti verejnému poriadku vyriešila hliadka napomenutím.

Nezvládol alkohol…
Púchovskí mestskí policajti zasahovali v jednej z púchovských kaviarní, kde sa podľa telefonického oznámenia mal odhaľovať neznámy muž. Po príchode na miesto našli mestskí policajti pred kaviarňou muža, ktorý bol pomočený a mal rozopnuté nohavice. Muž bol evidentne pod vplyvom alkoholu a vzbudzoval verejné pohoršenie. Následne ho previezli do ubytovne v Púchove, kde býval a potrestali ho blokovou pokutou vo výške 20 eur.

Rozliata farba
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Dvoroch, kde podľa oznámenia bola na ceste rozliata farba. Mestskí policajti po príchode na miesto zistili, že za bytovkou je rozliata biela a hnedá farba. Hliadka urobila na mieste fotodokumentáciu, priestupok je v riešení.

Odviezla ho záchranka
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenia, podľa ktorého leží na Ulici obrancov mieru v Púchove na chodníku mladý muž. Hliadka po príchode na miesto zistila, že muž je pod vplyvom alkoholu, prítomný muž uviedol, že už zavolal zdravotných záchranárov. Po chvíli sa na miesto dostavila záchranka, ktorá mladíka previezla do považskobystrickej nemocnice.

Peňaženku vrátili
Informátorka v Divadle odovzdala hliadke mestskej polície peňaženku, mobilný telefón značky Huawei v čiernom obale a modrú mikinu, ktorú našla po akcii Fašiangy v divadle. V hnedej peňaženke boli doklady, hliadka vypátrala majiteľa a peňaženku mu vrátila.

Pomohli aj policajti
Púchovskí mestskí policajti pomáhali zabezpečiť plynulosť cestnej premávky na okružnej križovatke od cestného mosta. Na vozovke zostalo nepojazdné motorové vozidlo značky Iveco, ktoré bránilo prejazdu vozidiel. Hliadka aj za pomoci občanov Púchova odtlačila automobil na parkovisko na Hollého ulici.

Zatúlaná sliepka
Kuriózny prípad zamestnal mestských policajtov na Moravskej ulici, kde sa podľa telefonického oznámenia mala pohybovať sliepka. Hliadka následne vo dvore rodinného domu oznamovateľky sliepku odchytila. Majiteľa sliepky z Nábrežia slobody sa nájsť nepodarilo, sliepku si dočasne zobrala susedka.

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Nimnickej ceste pri bývalom Salaši dochádza k výrubu stromov. Hliadka na mieste zistila, že výrub robí súkromná osoba na vlastnom pozemku a ťažbu jej povolil lesný úrad. Mestskí policajti urobili na mieste fotodokumentáciu a o prípade informovali pracovníčku mestského úradu.

Cesty Púchovského okresu sú bez obetí
Dopravné nehody v Púchovskom okrese si v 8. kalendárnom týždni nevyžiadali žiadnu obeť. Bez obetí boli tiež dopravné nehody v celom Trenčianskom samosprávnom kraji. Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 149 dopravných nehôd, čo je o 30 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Zomreli pri nich dvaja ľudia (medziročný pokles o štyri), ťažké zranenia utrpelo desať osôb, čo je o päť menej, ako v rovnakom období roku 2019.
Na cestách Slovenskej republiky sa od začiatku roka stalo 1690 dopravných nehôd, čo je o 142 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Dopravné nehody na slovenských cestách si tento rok vyžiadali už 33 ľudských životov, čo je o šesť viac, ako v rovnakom období minulého roku. Ťažké zranenia utrpelo pri dopravných nehodách 101 osôb (medziročný pokles o tri).
Najviac obetí si vyžiadali tento rok cesty Žilinského samosprávneho kraja, kde pri dopravných nehodách zomrelo už osem ľudí. Najmenej obetí – po dve, majú v tomto roku cesty Trenčianskeho samosprávneho kraja a Košického samosprávneho kraja.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín