Polícia informuje

288
Foto: Facebook

Smrť pod kolesami osobného vlaku
V pondelok 11. mája krátko po pol desiatej hodine dopoludnia bola ohlásená zakliesnená osoba pod osobným vlakom na trati Žilina – Bratislava v blízkosti železničného priecestia v katastri púchovskej mestskej časti Nosice. V dôsledku nehody došlo k usmrteniu jednej osoby. Pri udalosti zasahujúci príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného z hasičskej stanice Púchov vymedzili miesto zásahu páskou a po prehliadke lekárom osobu preniesli mimo železničnú trať. Podľa svedkov si muž úmyselne ľahol na koľajnice, prikryl sa bundou a čakal na prichádzajúci vlak.

Revanš…
Kuriózny susedský spor riešili púchovskí mestskí policajti na Moravskej ulici v Púchove. Preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého sused bývajúci o poschodie nižšie pod oznamovateľom búchal krátko po piatej hodine ráno na radiátor. Sused policajtov informoval, že to urobil preto, že jeho sused hádzal po 22.00 hodine loptičku psovi, čím rušil nočný pokoj. Obaja sa dopustili priestupku rušenia nočného pokoja. Keďže sa susedia na mieste uzmierili, hliadka vyriešila susedský spor napomenutím.

Túlavý pes skončil v koterci
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia v púchovskej mestskej časti Nosice, kde sa mal pohybovať pes – čierny kríženec veľkého vzrastu. Hliadka psa odchytila a následne ho previezla do koterca v Podniku technických služieb mesta Púchov. Pes nebol začipovaný, priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta je v riešení.

Falošná bankovka
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Štefánikovej ulici, kde našiel Púchovčan na zemi pri bankomate falzifikát bankovky v nominálnej hodnote 50 eur. Mestskí policajti kontaktovali Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove, ktoré následne prípad prevzalo.

Zabudol kľúče v zámku
Púchovských mestských policajtov privolali večer krátko po 21.00 hodine na Komenského ulicu v Púchove, kde bolo na parkovisku pred obytným domom zaparkované osobné motorové vozidlo Škoda Octavia, ktoré malo v zámku kľúče. Prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove zistili mestskí policajti majiteľa vozidla. Ten po príchode ku vozidlu automobil skontroloval, zistil že z neho nebolo nič odcudzené. Následne si vozidlo zamkol.

Spamätala sa…
Na oddelenie mestskej polície nahlásil občan Púchova, že pred obytným domom na Ulici obrancov mieru leží na zemi opitá žena. Hliadka našla po príchode na mieste ženu, ktorá bola evidentne pod vplyvom alkoholu. Nemala viditeľné zranenie a počas prítomnosti hliadky už vchádzala do bytového domu a odchádzala do svojho bytu. Mestskí policajti nezistili protiprávne konanie.

Pohryznutie nahlásila na druhý deň
Hodinu po polnoci zavolala na oddelenie mestskej polície žena z Púchova, ktorá oznámila, že v predchádzajúci deň ráno ju mal pohrýzť pes. Mestských policajtov zaujímalo, prečo žena volá až na druhý deň. Odporučili jej, že ak nemá akútne problémy, aby ráno navštívila lekára a ak bude chcieť prípad oznámiť, má prísť na oddelenie mestskej polície. Žena súhlasila a povedala, že ráno pôjde k lekárovi.

Chlapci našli psa
Na oddelenie mestskej polície prišli dvanásťroční chlapci Šimon a Tobias z Púchova, ktorí našli na prechádzke opusteného psa. Pes bol začipovaný, mestskí policajti prostredníctvom veterinára zistili majiteľa psa. Ten si ho onedlho prevzal na oddelení mestskej polície.

Priaznivá bilancia dopravnej nehodovosti v TSK
Na cestách Púchovského okresu a aj celého Trenčianskeho samosprávneho kraja bol v 19.kalendárnom týždni výnimočný pokoj. V celom kraji sa stalo iba 14 dopravných nehôd, čo bolo najmenej spomedzi všetkých slovenských samosprávnych krajov. Pri dopravných nehodách nikto nezahynul a ani neutrpel ťažké zranenie.
Priaznivý vývoj má dopravná nehodovosť na cestách Trenčianskeho kraja aj od začiatku roka. V tomto roku sa na krajských cestách stalo 337 dopravných nehôd, čo je o 113 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Pri nehodách prišlo o život sedem ľudí, čo je o dvoch menej, ako v rovnakom období roku 2019. Ťažké zranenia utrpelo 16 osôb (medziročný pokles o 14).
Na slovenských cestách síce ubudlo dopravných nehôd, pribudli však obete. Od začiatku roka sa na slovenských cestách stalo 3741 dopravných nehôd, čo je o 741 menej, ako v rovnakom období roku 2019. Zomrelo pri nich však až 77 ľudí, čo je o 11 viac, ako v rovnakom období minulého roku. Najviac obetí má Žilinský kraj, kde tento rok zomrelo pri dopravných nehodách 19 ľudí. Najmenej obetí – päť, majú cesty Košického kraja.

Podvodníci obrali starčeka o 9300 eur
Vyšetrovateľ z Považskej Bystrice začal trestné stíhanie pre trestný čin krádeže spáchaný formou spolupáchateľstva voči dvom neznámym páchateľom. Doposiaľ dvaja neznámi muži prišli na bielom aute k rodinnému domu 84-ročného muža v okrese Považská Bystrica. Pod zámienkou predaja jabĺk a zemiakov, ktoré si mala objednať jeho manželka, sa dostal jeden z mužov do rodinného domu. Starček pred neznámym mužom vybral peniaze na zaplatenie zo skrine a neskôr zistil, že mu boli odtiaľ odcudzené peniaze vo výške 9300 eur.
Za uvedenú krádež v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Polícia upozorňuje, že v mnohých prípadoch ide o podvodníkov, ktorí sa v prvom rade snažia získať dôveru seniorov, dostať sa do ich príbytkov, zistiť, kde majú svoje úspory a okradnúť ich. Polícia preto zdôrazňuje, aby seniori nevpúšťali neznáme osoby do svojich príbytkov, neboli s nimi osamote a nevyberali pred nimi peniaze. Polícia radí, aby poškodení ihneď kontaktovali políciu na bezplatnom telefónom čísle 158.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín, KR HaZZ Trenčín