Polícia informuje

116

Cesty Púchovského okresu boli v 36. týždni bez obetí

Dopravné nehody na cestách Púchovského okresu si v 36. kalendárnom týždni nevyžiadali žiadnu ľudskú obeť. Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v rovnakom týždni stalo 23 dopravných nehôd, čo je o osem menej, ako v predchádzajúcom týždni. Dopravné nehody v kraji si vyžiadali jeden ľudský život a troch ťažko zranených.

Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo celkom 730 dopravných nehôd, čo je o 178 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Počet dopravných nehôd síce v kraji medziročne výrazne klesol, no počet obetí sa paradoxne výrazne zvýšil. Od začiatku roka zomrelo pri dopravných nehodách v Trenčianskom samosprávnom kraji už 24 ľudí, čo je o šesť viac, ako v rovnakom období minulého roku. Ťažké zranenia utrpelo 36 osôb, čo je o 18 menej, ako v rovnakom období roku 2019.

Na slovenských cestách sa od začiatku roka stalo 8.025 dopravných nehôd (medziročný pokles o 1.129). Vyžiadali si 173 ľudských životov, čo je o 25 viac, ako v rovnakom období roku 2019. Počet obetí dopravných nehôd stúpol na Slovensku medziročne o 17 percent. Najviac obetí si tento rok vyžiadali cesty Žilinského samosprávneho kraja, kde pri dopravných nehodách zomrelo 37 osôb. Najmenej obetí – 12, si tento rok vyžiadali cesty Prešovského samosprávneho kraja.

Diviaka zastrelili

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého v Záskalí sa pred rodinným domom pohyboval mladý diviak. Majiteľ domu hliadku informoval, že má doma malé deti a bojí sa, aby diviak nebol chorý. Okolo domu sa potuloval od rána. Mestskí policajti videli diviaka, ako sa pohybuje okolo cesty. Hliadka privolala člena poľovného združenia Hradisko, ten v prítomnosti mestských policajtov diviaka odlovil v intraviláne mimo obývanej zóny.

Kone si odchytil

Na oddelenie mestskej polície oznámili, že na Švermovej ulici sa v parku pri Fakulte priemyselných technológií Trenčianskej univerzity pohybujú dva mladé kone. Hliadka mestskej polície kontaktovala majiteľa, ktorý kone odchytil. Priestupok je v riešení.

Nebezpečný kolotoč

Žena z Púchova informovala dispečing mestskej polície, že na detskom ihrisku v Marczibányho záhrade je poškodený detský kolotoč. Hliadka mestskej polície po príchode na miesto zistila, že kolotoč má poškodenú podlahovú dosku a v prípade jeho používania hrozí úraz detí. Mestskí policajti poškodený kolotoč fotograficky zdokumentovali, kolotoč opáskovali a o prípade informovali riaditeľa Podniku technických služieb mesta Púchov.

Susedské spory

Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia, podľa ktorého dochádzalo v nočných hodinách v Horných Kočkovciach k rušeniu verejného poriadku hlasnou hudobnou produkciou. Mestskí policajti vyriešili priestupok napomenutím. Po vyriešení priestupku prišli pred dvor manželov ich susedia a vzájomne sa obviňovali z rôznych schválností. Ich obviňovanie sa stupňovalo a chceli sa navzájom fyzicky napádať, v čom im hliadka MsP zabránila a urobila na mieste poriadok. Následne sa manželské susedské páry rozišli do svojich domov.

„Ustlal“ si pre bankou

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého na križovatke leží pred Tatrabankou na chodníku opitý muž. Hliadka po príchode na miesto zistila priestupok vzbudzovania verejného pohoršenia – prespávanie na verejnom priestranstve pod vplyvom alkoholu. Za priestupok mestskí policajti muža potrestali dvadsaťeurovou pokutou.

Zdroj: Prezídium PZ, MsP Púchov