Polícia informuje

140

Čivavu majiteľ neustrážil
Hliadka mestskej polície zasahovala dopoludnia na základe telefonického oznámenia na Vajanského ulici, kde sa mal voľne pohybovať malý pes. Mestskí policajti našli na mieste psa – čivavu, ktorý bol nadmierne plachý. Oznamovateľ požičal mestským policajtom prenosnú tašku na malé zvieratá. Hliadka psa odchytila. Pes bol bez obojku, bez čipu a nebol zranený. Umiestnili ho na oddelenie mestskej polície. Popoludní psa vydali majiteľovi, priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta vyriešili desaťeurovou pokutou.

Obišiel s napomenutím
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého sa na Mudroňovej ulici na detskom ihrisku váľa neznámy muž, ktorý tam popíjal alkohol. Oznamovateľ tiež informoval, že muža videl pred jedným z obchodných domov v Púchove, ako tam žobre a vulgárne nadáva zákazníkom. Hliadka po príchode na mieste našla ležiaceho muža, ktorý pri sebe nemal žiadne doklady totožnosti. Mestskí policajti ho vyzvali, aby z priestoru odstránil odpad a fľašky, ktoré tam nechal. Hliadka ho predviedla na oddelenie mestskej polície na zistenie totožnosti. Priestupok znečisťovania verejného priestranstva vyriešili napomenutím.

Nevládala chodiť
Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia na Nimnickej ceste, kde sa mala po ceste váľať neznáma žena. Hliadka na mieste zistila, že na ceste leží žena pod vplyvom alkoholu, ktorá vulgárne nadávala. Mestskí policajti ju vyzvali, aby priestor opustila, žena však bola tak opitá, že to nedokázala. Hliadka ju preto naložila do služobného automobilu a odviezla do príbytku pri Váhu, kde si ju prevzala spolubývajúca.

Pomohli
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého pred domom kultúry leží neznámy muž, ktorý potrebuje pomoc. Po príchode na miesto našla hliadka na lavičke mierne dezorientovaného muža z Lazov pod Makytou, ktorý sa podľa vlastných slov lieči na cukrovku a potrebuje lekársku pomoc. Mužovi poskytli prvú pomoc mestskí policajti, následne si ho prevzali do opatery privolaní zdravotní záchranári.

Zabudol zavrieť
Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia na Gorazdovej ulici, kde bolo pri pivárni odparkované osobné motorové vozidlo značky Škoda Fabia, na ktorom boli otvorené pravé zadné dvere. Po príchode na miesto zistili mestskí policajti majiteľa vozidla. Ten si po príchode vozidlo skontroloval a skonštatoval, že vozidlo je v poriadku a nebolo z neho nič odcudzené.

Aby do auta nenapršalo…
Na oddelenie mestskej polície oznámil jeden z púchovských taxikárov, že na Námestí slobody parkuje osobné motorové vozidlo značky Citroën C3, ktoré má otvorené okno spolujazdca. Prostredníctvom štátnej polície zistili majiteľku vozidla, ktorú sa však nepodarilo telefonicky skontaktovať. Hliadka zistila, že kľúč od vozidla má aj jej syn, ktorého informovali o otvorenom okne na aute. Ten informoval, že automobil príde zavrieť. Hliadka v prítomnosti svedka prekryla automobil tak, aby do neho netiekla voda.

Počet obetí dopravných nehôd sa v kraji v predchádzajúcom týždni nezvýšil
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v 39. kalendárnom týždni stalo 22 dopravných nehôd. Nikto pri nich neprišiel o život, traja ľudia utrpeli pri nehodách ťažké zranenia. Od začiatku roka sa na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja stalo 803 dopravných nehôd, čo je o 186 menej, ako v rovnakom období minulého roku. I keď počet dopravných nehôd na krajských cestách sa výrazne znížil, nedá sa to povedať o počte obetí, ktoré si vyžiadali. V Trenčianskom samosprávnom kraji zomrelo v tomto roku pri dopravných nehodách už 23 ľudí, čo je o štyroch viac, ako v rovnakom období roku 2019. Ťažké zranenia utrpelo pri dopravných nehodách v Trenčianskom kraji v tomto roku 47 menej, čo je o desať menej, ako v rovnakom období minulého roku.
Na cestách Slovenskej republiky sa v tomto kalendárnom roku stalo do 39. kalendárneho týždňa 8848 dopravných nehôd, čo je o 1176 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Zomrelo pri nich už 186 ľudí, čo je o 17 viac, ako v rovnakom období minulého roku. Počet obetí dopravných nehôd stúpol na Slovensku medziročne o desať percent. Pri dopravných nehodách na Slovensku utrpelo tento rok ťažké zranenia 654 osôb (medziročný pokles o 115). Najviac obetí majú tento rok cesty Žilinského samosprávneho kraja, kde pri dopravných nehodách zomrelo už 39 ľudí, čo je o 16 viac, ako v rovnakom období minulého roku. Najmenej ľudí – 14, zomrelo tento rok pri dopravných nehodách na cestách Prešovského samosprávneho kraja.

Zdroj: MsP Púchov, KR HaZZ Trenčín