Polícia informuje

176

Opitý nie!
Na oddelenie mestskej polície zatelefonoval muž z Púchova. Chcel, aby mu hliadka mestskej polície prišla otvoriť unimobunku na prespávanie obyvateľov bez domova. Mestskí policajti ho požiadali, aby prišiel na oddelenie, keďže podľa hlasu mali podozrenie, že muž je pod vplyvom alkoholu. Po príchode na oddelenie MsP Púchov vykonal dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom 1,83 promile, ktorú odmietol podpísať. Hliadka mu vysvetlila, že nocľah v unimobunke nebude možný preto, lebo je pod vplyvom alkoholu a to je v rozpore so stanovenými podmienkami mesta Púchov.

Pomohli…
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenie muža z Hatného, ktorý nahlásil stratu nákupnej plátennej tašky, bielej farby. Zabudnúť ju mal v nákupnom vozíku pred nákupným centrom v Púchove. Hliadka mestskej polície preverila oznámenie na mieste, kde zistila, že zabudnutú tašku uschovala pracovníčka nákupného centra
v priestore informačného centra. Zistenie bolo telefonicky oznámené majiteľovi, ktorý uviedol, že tašku si vyzdvihne.

Našli si flek…
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Nábreží slobody. Na dispečing mestskej polície telefonoval muž, podľa ktorého je oproti jeho domu altánok, v ktorom sa majú zdržiavať neznáme osoby. Keďže muž nebol doma, požiadal hliadku mestskej polície, aby oznámenie preverili. Hliadka po príchode na miesto o 19.55 h. zistila, že altánok je verejne prístupný cez otvorené bránky a vnútri konzumujú štyria mladíci alkoholické nápoje. Uvedené osoby sa tým dopustili priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Priestupok vyriešila hliadka napomínaním.

NAKA rozložila drogový gang
Národná kriminálna agentúra zasahovala v Trenčíne, Prievidzi, aj v Kysuckom Novom Meste. Išlo o protidrogovú akciu. Zadržala desať podozrivých osôb a vykonala množstvo domových prehliadok, vrátane skladových priestorov a vozidiel. Zaistili viac ako 650 gramov pervitínu, čo je približne 6200 dávok v hodnote takmer 41.000 eur.
Okrem toho polícia zaistila aj marihuanu a desiatky tisíc eur v hotovosti, rôzne komponenty na výrobu drog, mobily a SIM karty, ale aj strelivo rôzneho kalibru. Zo zadržaných osôb vyšetrovateľ už šesť obvinil z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti, ako členov organizovanej skupiny. Nie je však vylúčené, že padnú ďalšie obvinenia.
Organizovaná skupina pôsobila najmä na území Trenčianskeho a Žilinského kraja, ale aj na iných miestach Slovenska. Na drogách mali zarábať ich výrobou z prekurzorov, neoprávnene zadovážených zo zahraničia, najmä z Českej a Poľskej republiky. Vyrobené drogy mali prechovávať a ďalej dodávať narkomanom alebo dílerom.
Vyšetrovateľ podal podnet prokurátorovi trenčianskej krajskej prokuratúry na podanie návrhu na ich vzatie do väzby. Ten sa s ním stotožnil a podal návrh na väzbu na Okresný súd v Trenčíne, ktorý ho akceptoval a o väzbe každého z obvinených v zákonnej lehote rozhodne. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Polícia kontrolovala dodržiavanie opatrení v súvislosti s COVID-19
Policajti z Považskej Bystrice vykonali kontrolu na dodržiavanie aktuálneho opatrenia hlavného hygienika Úradu verejného zdravotníctva.
Zameranie kontroly bolo hlavne na dodržiavanie opatrení, nariadení prijatých v súvislosti s COVID 19. Zameriavali sme sa hlavne na nosenie rúšok, dodržiavanie obmedzenia fungovania prevádzok.
Počas kontroly sme skontrolovali celkovo 10 prevádzok v Považskej Bystrici a v Púchove, pričom bolo zistených 6 porušení platných nariadení. Polícia počas kontroly uložila 5 blokových pokút za nenosenie rúšok na miestach, kde je to povinné. Prípady porušenia opatrení k obmedzeniu fungovania prevádzok budú odstúpené na Regionálny úrad verejného zdravotníctva.
Policajti všetkých okresných riaditeľstiev v rámci Trenčianskeho kraja budú aj naďalej vykonávať takéto kontroly na dodržiavanie nariadení prijatých
v súvislosti s COVID 19.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín, Prezídium Policajného zboru