Polícia informuje

193

Matka podvodníkovi nenaletela

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého matku oznamovateľa navštívil na Ulici obrancov mieru neznámy muž s tým, že jej syn má pokazené vozidlo a potrebuje, aby mu matka poslala 50 eur na súčiastku. Keď si matka išla oznámenie telefonicky preveriť u syna, neznámy muž z miesta odišiel. Išlo o asi 55-ročného muža štíhlej postavy s prešedivenými vlasmi. Rozprával východniarskym dialektom. Oblečené mal čierne nohavice a sako. Hliadka sa po prijatí oznámenia ihneď presunula na Ulicu obrancov mieru, kde vykonala kontrolu verejného priestranstva. Skontrolovali tiež Komenského, Štefánikovu, Požiarnu a Moravskú ulicu s negatívnym výsledkom. Následne bola vykonaná kontrola mesta kamerovým systémom, kde pohyb osoby s horeuvedeným popisom nebol zaznamenaný.

Žena si pri páde udrela chrbticu, skončila v nemocnici

Hliadka mestskej polície zasahovala pri jednom z obchodných domov v Púchove, preverovala oznámenie, podľa ktorého na mieste ležala neznáma žena, ktorá spadla. Oznamovateľ hliadku informoval, že už na miesto privolal aj zdravotných záchranárov. Mestskí policajti našli namieste o automobil opretú sediacu ženu, ktorá ich informovala, že spadla a spôsobila si udretie chrbtice. Ženu si následne prevzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá ju transportovala na vyšetrenie do nemocnice v Považskej Bystrici.

Otvorené okno nebol jediný problém

Púchovskí mestskí policajti preverovali telefonické oznámenie, podľa ktorého na Ulici dvory v Púchove stojí osobné motorové vozidlo, na ktorom je otvorené okno. Hliadka po príchode na miesto zistila, že na vozidle je skutočne otvorené okno. Navyše však mestskí policajti zistili, že vozidlo nemá platný parkovací lístok, čím sa jeho vodič dopustil priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu. Po príchode vodiča k automobilu mu mestskí policajti udelili blokovú pokutu vo výške desať eur.

Univerzálny kľúč?

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého oznamovateľ omylom otvoril svojim kľúčom od auta bez poškodenia cudzie motorové vozidlo. Oznamovateľ chcel zistiť majiteľa vozidla, aby nedošlo k nedorozumeniu. V prítomnosti hliadky mestskej polície sa k otvorenému automobilu dostavila jeho majiteľka, ktorá si vozidlo skontrolovala a uzamkla.

Vyvalená značka

Hliadka mestskej polície našla pri ZŠ Mládežnícka vyvalený stĺpik s dopravnou značkou. Mestský policajti urobili z miesta fotodokumentáciu a prípad oznámili na Podnik technických služieb mesta Púchov

Policajti chytili troch cyklistov pod vplyvom alkoholu

Policajti v Púchovskom okrese si v 35. kalendárnom týždni „posvietili“ na cyklistov pod vplyvom alkoholu. Len v okrese Púchov odhalili troch cyklistov, ktorí mali v dychu viac promile alkoholu, ako povoľuje zákon. Rekordérom bol 48-ročný cyklista v Púchove, ktorý jazdil na bicykli v smere od Komenského na Vodársku ulici. Pri dychovej skúške mu policajti namerali v dychu 2,21 promile alkoholu. Len o niečo nižšiu hladinu alkoholu v dychu mal 49-ročný cyklista na Trenčianskej ulici v Púchove. Tomu policajti v dychu namerali 2,02 promile alkoholu.

Do tretice cyklistu pod vplyvom alkoholu zastavili policajti v Lysej pod Makyte, časť Strelenka. Päťdesiatsedemročný cyklista mal v dychu 0,63 promile alkoholu. V rovnakom čase robili kontrolu policajti aj v Považskobystrickom okrese, kde nachytali pod vplyvom alkoholu štyroch cyklistov. Pre cyklistu, rovnako ako vodiča motorového vozidla, platí zákaz požívania alkoholu.

V zmysle zákona platí výnimka pre cyklistov, ktorí jazdia v zastavanom území obce alebo po cestičke pre cyklistov. Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,50 promile vydýchnutého vzduchu. Mimo týchto území je tolerancia nulová. Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu pokuta až do výšky 800 eur, v blokovom alebo rozkaznom konaní do 650 eur.

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín