Polícia informuje

158

Na oddelení sa pomočil a zaspal…
Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Štefánikovej ulici, kde sa pred Divadlom neznámy opitý muž vyhrážal okoloidúcim fyzickým napadnutím. Hliadka na mieste našla mladého muža z Lednických Rovní, ktorý búchal do okienka rýchleho občerstvenia a vulgárne nadával. Hliadka mestskej polície predviedla muža na oddelenie, kde zaspal a následne sa pomočil. Mestskí policajti ho neskôr odprevadili do miesta prechodného bydliska v Púchove, kde si ho prevzala jeho družka. Za priestupok proti verejnému poriadku mu mestskí policajti uložili 20-eurovú pokutu.

Antirúškar v autobuse
Hliadka mestskej polície zasahovala na požiadanie Obvodnmého oddelenia Policajného zboru v Púchove na Streženickej ceste, kde si muž v autobuse odmietol nasadiť respirátor. Po príchode hliadky z autobusu vystúpil vodič, ktorý informoval, že muž v autobuse si odmietol nasadiť ochranné rúško. Následne z vozidla vystúpil muž, ktorý bol evidentne pod vplyvom alkoholu. Nemal u seba žiadny doklad totožnosti, mestskí policajti ho preto predviedli na oddelenie mestskej polície. Tam prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru zistili, že ide o muža z Uherského Hradišťa, prechodne žijúceho v Lednických Rovniach. Mestskí policajti mu uložili blokovú pokutu vo výške desať eur a následne ho z oddelenia ho prepustili.

Vodič v Streženiciach prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 64 km za hodinu
Dopravní policajti namerali v mestách Považská Bystrica a Púchov, kde je maximálna povolená rýchlosť 50 kilometrov dvoch rýchlojazdcov na cestách. Jeden si urobil pretekársky okruh v meste Považská Bystrica. Na škodovke to vytiahol až na 113 kilometrov za hodinu. Druhý pretekár si to rozbehol v obci Streženice. Policajti mu namerali 114 kilometrov za hodinu, maximálnu povolenú rýchlosť prekročil o 64 kilometrov za hodinu.
Táto rýchla jazda oboch vodičov vyšla draho a odľahčila im peňaženky o niekoľko stovák eur. Žiadame preto vodičov, aby si cestu nemýlili s pretekárkou dráhou. Myslite na to, že vysoká rýchlosť býva jednou z najčastejších príčin tragédií na cestách. Jazdite zodpovedne.

Dopravná nehodovosť v okrese Púchov je priaznivejšia ako pred rokom
Za prvých desať mesiacov sa na cestách Púchovského okresu stalo 69 dopravných nehôd, čo je o 18 viac, ako v rovnakom období minulého roku. Zomreli pri nich dvaja ľudia (medziročný pokles o dvoch). Ťažké zranenia utrpelo sedem osôb, čo je o štyri menej, ako v rovnakom období minulého roka. Ľahko sa zranilo 15 osôb (medziročný pokles o desať). V 11 prípadoch boli vinníkmi dopravných nehôd v okrese Púchov vodiči pod vplyvom alkoholu. Je to rovnaký počet, ako v porovnateľnom období minulého roka.
Za obdobie od 1. 1. 2021 do 31. 10. 2021 došlo na cestách v Trenčianskom kraji k 921 dopravným nehodám (-4), z toho s následkom na živote alebo zdraví bolo 339 dopravných nehôd (-35). Pri dopravných nehodách bolo 17 osôb usmrtených (-9), 48 osôb bolo ťažko zranených (-14) a 342 osôb ľahko zranených (-28).
Pri dopravných nehodách v Trenčianskom kraji došlo k usmrteniu šiestich vodičov osobného automobilu, troch vodičov motocykla, dvoch spolujazdcov v osobnom automobile, štyroch chodcov a dvoch cyklistov.
Najviac dopravných nehôd v Trenčianskom samosprávnom kraji sa od začiatku roka do konca októbra stalo v okrese Prievidza (261), najmenej v okrese Myjava (28). Najviac obetí si vyžiadali cesty Ilavského okresu, kde pri dopravných nehodách zomreli štyria ľudia. Žiadnu obeť nemá tento rok Myjavský a Považskobystrický okres.
Až pri 123 tohtoročných dopravných nehodách v Trenčianskom kraji boli ich vinníci pod vplyvom alkoholu. Najviac nehôd (28) zavinili osoby pod vplyvom alkoholu v Trenčianskom okrese, najmenej (dve) v okrese Myjava.

MsP Púchov, KR PZ Trenčín
Foto: KR HaZZ Trenčín