Polícia informuje

97

Nadávky na verejnosti
Hliadka púchovskej mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého sú na Štefánikovej ulici opití muž a žena, ktorí sa pohybujú po verejnom priestranstve a vulgárne si nadávajú. Hliadka na mieste našla muža z Považskej Bystrice a ženu z Púchova. Dopustili sa priestupku proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta. Mestskí policajti oboch potrestali desaťeurovou pokutou.

Vlčiak sa vrátil…
O tretej nadránom prijali na oddelenie mestskej polície telefonické oznámenie o tom, že po Vsetínskej ceste sa pohybuje vlčiak, ktorý pravdepodobne ušiel z firmy sídliacej na tejto ulici. O pár minút zatelefonoval na oddelenie mestskej polície aj vrátnik zo spoločnosti, z ktorej pes ušiel. Mestských policajtov informoval, že pes je už naspäť v areáli spoločnosti. Informoval tiež, že pes ušiel pri vychádzaní vozidla z areálu spoločnosti.

Ustlal si vo vchode
Púchovskí mestskí policajti riešili telefonické oznámenie, podľa ktorého vo vchode bytového domu na Moravskej ulici spí neznámy muž. Hliadka na mieste našla muža z Púchova, ktorý prespával vo vchode bytového domu. Mestskí policajti priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu mesta vyriešili napomenutím, muža z priestorov vykázali.

Vyhrážky s pištoľou v ruke
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie. Telefonujúci sa pýtal, kde je hliadka. Informoval, že spolu s ďalšími ľuďmi bývajú v stanoch pri Váhu, kde sa mal pohybovať neznámy muž s pištoľou v ruke. Mal sa im vyhrážať, že ich pozabíja. Keďže išlo o podozrenie z trestného činu, mestskí policajti oznamovateľovi odporučili, aby sa obrátil na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove.

Na krajských cestách bol mimoriadny pokoj
Na cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja sa v 48. kalendárnom týždni stalo 16 dopravných nehôd. Nikto pri nich neprišiel o život, ani neutrpel ťažké zranenie. Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 1006 dopravných nehôd. Ich počet medziročne klesol o šesť.
Od začiatku roka zomrelo pri dopravných nehodách v Trenčianskom kraji 19 ľudí, čo je o sedem menej, ako v rovnakom období roku 2020. Ťažké zranenia utrpelo 51 osôb. Je to o 20 menej, ako v rovnakom období minulého roku.
Na slovenských cestách sa do začiatku roka stalo 11.034 dopravných nehôd, čo je o 124 menej, ako v rovnakom období minulého roku. Zomrelo pri nich 209 ľudí, čo je o deväť menej, ako v rovnakom období minulého roku. Ťažké zranenia utrpelo 771 osôb (medziročný pokles o 106).
Najviac obetí si tento rok vyžiadali cesty Nitrianskeho samosprávneho kraja, kde pri dopravných nehodách zomrelo 44 ľudí. Najmenej obetí – 19, majú cesty Trenčianskeho kraja.

V dôsledku sneženia absolvovali hasiči v kraji minulý týždeň 14 výjazdov
V dôsledku intenzívneho sneženia absolvovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom samosprávnom kraji v noci zo štvrtka na piatok celkom 14 výjazdov k mimoriadnym udalostiam. Hasiči zasahovali najmä pri odstraňovaní spadnutých, prípadne zlomených stromov a konárov z ciest a miestnych komunikácií, ale privolaní boli taktiež k viacerým dopravným nehodám. Celkom v rámci Trenčianskeho kraja zasahovalo v súvislosti s nepriaznivým počasím 47 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru so 14 kusmi hasičskej techniky.
Hasiči najčastejšie zasahovali v okrese Myjava, kde absolvovali štyri výjazdy. Po tri zásahy mali na konte v okresoch Nové mesto nad Váhom a Trenčín, po jednom zásahu mali v okresoch Púchov, Prievidza, Handlová a Bánovce nad Bebravou.

Požiar v rodinnom dome v Dolných Kočkovciach si vyžiadal ľudský život
Dňa 8. decembra, krátko pred deviatou hodinou večer bol ohlásený požiar rodinného domu na ulici J. Palkoviča v obci Dolné Kočkovce v okrese Púchov.
Na zásah boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova s dvomi cisternovými vozidlami. Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiarom sú zasiahnuté pivničné priestory rodinného domu, ktoré boli silno zadymené, pričom v postihnutom priestore sa mala nachádzať jedna osoba. Púchovskí hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch vnikli do pivničných priestorov, vykonali prieskum, pri ktorom našli telo osoby bez známok života. Postihnutý priestor bol silno zadymený, pričom v požiarisku ešte prebiehalo plamenné horenie podlahovej krytiny, resp. ďalšieho vybavenia miestnosti.
Hasiči požiar zlikvidovali prostredníctvom jedného hasebného prúdu. Následne postihnuté priestory dôkladne odvetrali pretlakovým ventilátorom, po čom miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

MsP Púchov, KR PZ Trenčín, KR HaZZ Trenčín