Postup volejbalistov na MSR bez prehry

218

„A“ družstvo mladších žiakov odohralo celú majstrovskú súťaž bez prehry, keď vyhrali všetkých 20 stretnutí v súťažnom ročníku 2015/2016 a postúpili na MSR, ktoré budú dňa 20.6.2016 v Bratislave. Posledné majstrovské stretnutia odohrali dňa 8.5.2015 v Komárne, za účasti Púchova „A“, „B“, Komárna, Vrábeľ a Nového Mesta nad Váhom, pričom Trenčín mal v záverečnom kole voľno.

Naše „A“ družstvo s prehľadom vyhralo v Komárne všetky stretnutia, jedine hráčom Nového Mesta nad Váhom, sa podarilo uhrať jeden set, čo však vzhľadom na nekompletné zloženie a už istý postup nebolo vôbec rozhodujúce. Dokonca ani Komárnu sa pred dobrou kulisou, ktorú vytvorili povzbudzujúci rodičia a fanúšikovia nepodarilo uhrať ani set. Chlapci až na malé zaváhania podali bojovný výkon a asi najviac by sa dal vyzdvihnúť výkon Patrika Pišoju, ktorý predvádzal pri hre v poli zákroky, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani skúsený dospelý hráč.

„B“ družstvo síce v tejto sezóne nedosiahlo najlepšie výsledky, ide však o hráčov spadajúcich vekovo ešte do mladšej kategórie, z ktorých mnohí trénujú menej ako rok, čo sa napriek ich talentovanosti nepochybne odzrkadlilo na výsledkoch zápasov s vekovo staršími a „vyhratejšími“ súpermi. Nachádza sa tu však veľa talentovaných hráčov, ktorí na budúci rok „A“ družstvo nepochybne doplnia.

I. Štefko