Požiar opusteného objektu v obci Belušské Slatiny

300

Dňa 7. augusta, krátko po jednej hodine v noci bol ohlásený požiar väčšieho, neobývaného objektu, v katastri obce Beluša – časť Belušské Slatiny, v okrese Púchov.

Na zásah boli postupne vyslaní osemnásti príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova, Považskej Bystrice, Dubnice nad Váhom, Trenčína a Záchrannej brigády HaZZ v Žiline so siedmimi kusmi zásahovej techniky. Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo prieskumom zistené, že ide o požiar opusteného objektu, bývalého hotela, ktorý bol celý zasiahnutý plameňom.

Profesionálni hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovaní okolitého prírodného prostredia spolu deväť hasebných prúdov. Počas hasebných prác príslušníci HaZZ postupne rozoberali konštrukciu objektu a pomocou termovíznej kamery priebežne vyhľadávali a likvidovali skryté lokálne ohniská.

Pri zásahu profesionálnym hasičom asistovalo aj dvanásť členov Dobrovoľných hasičských zborov z obcí: Beluša, Beluša – Hloža a Mojtín so štyrmi kusmi hasičskej techniky. Po likvidácii požiaru, krátko po pol jednej hodine naobed, bolo miesto udalosti opätovne skontrolované a následne odovzdané členom miestnej DHZO, ktorí vykonávali ďalší dohľad nad požiariskom.

Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Prehľad zásahovej činnosti jednotiek HaZZ v Trenčianskom kraji za júl 2019

V priebehu mesiaca júl 2019 uskutočnili príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji celkom 277 výjazdov k udalostiam. Z tohto počtu bolo najviac t.j.: 89 výjazdov k technickým zásahom. Nasledovalo 84 výjazdov k požiarom, 80 zásahov pri dopravných nehodách a 15 ekologických zásahov. Okrem toho hasiči v priebehu uplynulého mesiaca vykonali 4 požiarno-previerkové cvičenia a 5 výjazdov k udalostiam, pri ktorých napokon zasahovať nemuseli.

Priame škody v dôsledku udalostí za mesiac júl boli vyčíslené na 799.000 EUR. Uchránené hodnoty v dôsledku zásahovej činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trenčianskom kraji predstavovali v sledovanom období hodnotu viac ako 1.277.000 EUR.

Zdroj: policiasr.eu.