Pred novou sezónou chce vedenie MŠK Púchov posilniť útočnú fázu

951
V niektorých zápasoch ukázal pekné momenty aj talentovaný Branislav Gamboš (v červenom vľavo).

M. ŠIMÁČEK: Tretie miesto určite nie je sklamaním

Futbalisti MŠK Púchov obsadili v nedávno skončenom futbalovom ročníku v Tipos 3. lige tretiu priečku. Vedenie futbalového klubu nehodnotí tretiu priečku ako sklamanie i napriek tomu, že pred jarnou časťou ročníka sa ešte hovorilo aj o boji o postup. „Celkové
hodnotenie sezóny je pozitívne napriek konečnej tretej priečke. Tretie miesto nie je sklamaním. Nepostúpili sme síce do druhej ligy, ale treba športovo priznať,
že Komárno bolo lepšie a Lednické Rovne mali výbornú sezónu, čo nás odsunulo na tretiu priečku,“ hodnotí sezónu manažér futbalového klubu MŠK Púchov Marek Šimáček.

Skutočnosť, že Púchovčania nedokázali v jarnej časti viac potrápiť lídra z Komárna spôsobili podľa neho nevyrovnané výkony najmä zo začiatku odvetnej časti súťaže. „Nepodávali sme optimálne výkony. Herné a najmä strelecké trápenie zo začiatku jarnej časti spôsobilo, že nám Komárno bodovo uniklo. A keď sa už herný prejav futbalistov MŠK zlepšil a prišli aj víťazstvá, bolo už neskoro,“ doplnil manažér. V čase, keď už bolo jasné, že postupové šance sú minulosťou, pristúpilo vedenie futbalového klubu MŠK Púchov k výmene na poste hlavného trénera.

Sedem kôl pred koncom Jaroslava Vágnera vystriedal tréner starších dorastencov Eduard Pagáč. „Mužstvu sa nedarilo, výkony neboli dobré, strelecky sme sa trápili. V tomto období bol potrebný nový impulz do mužstva. Napriek minimálnej šance skončiť na prvej priečke bolo prioritou dosiahnuť v ostávajúcej časti sezóny najlepšie možné výsledky. Po trénerskej výmene sme päť zápasov vyhrali, dvakrát remizovali a ani raz neprehrali,“ skonštatoval Šimáček s tým, že poďakovanie za kus roboty, ktorú pre MŠK Púchov odviedol, si zaslúži aj bývalý tréner Jaroslav Vágner. Ako dodal, dočasný tréner mužov Eduard Pagáč sa po sezóne opäť vrátil k staršiemu dorastu.

Vedenie MŠK Púchov však už má nový realizačný tím prvého mužstva. Na post hlavného
trénera nastúpi Stanislav Ďuriš, jeho asistentom bude Peter Revák. Keďže nový súťažný
ročník sa začína už o necelý mesiac (29. júla), s prípravou na sezónu začali Púchovčania už v pondelok 3. júla. „Tréningový proces bude prebiehať v domácich podmienkach, v príprave odohráme štyri prípravné zápasy. V sobotu 8. júla privítame na domácom trávniku Frýdek--Místek, v nedeľu 16. júla odohráme prípravný zápas v Otrokoviciach a o dva dni neskôr vo Valašskom Meziříčí. Generálkou na ostrý štart v tretej lige bude posledné domáce prípravné stretnutie s Interom Bratislava,“ uvádza manažér.

Cieľom do nastávajúcej sezóny je podľa Šimáčka opäť pohybovať sa vo vrchných miestach tabuľky a hrať atraktívny útočný futbal, ktorý pritiahne fanúšikov na tribúnu. „Keďže sme mali v uplynulom súťažnom ročníku najlepšiu obranu v tretej lige, tak si myslím, že hráčom pôsobiacim v tejto formácii by prischlo pomenovanie ťahúňi mužstva. V ofenzíve máme stále rezervy a tam aj bude opäť smerovať úsilie o doplnenie kádra. Po posilách sa obzeráme, nejakí noví hráči sa určite prídu ukázať. Mená by som však ešte nekonkretizoval,“ zdôraznil Šimáček.

Aj v budúcom ročníku chcú v Púchove pokračovať v nastolenom trende zapracovávania vlastných odchovancov z dorastu do prvého mužstva mužov. „Jednoznačne chceme v tomto trende pokračovať. Nesmierne ma teší, že v priebehu sezóny dostali
príležitosť viacerí dorastenci, ktorí ukázali potenciál byť prínosom. Chceme vychovávať v klube mladých šikovných hráčov pre naše A-mužstvo, prípadne im
otvoriť dvere do ligového futbalu na Slovensku, ale napríklad aj v zahraničí,“ uzavrel manažér.

-pok-

Obrana Púchova bola vo väčšine zápasov pre súpera neriešiteľným rébusom. Spoľahlivo ju dirigoval kapitán Michal Riška (vľavo).