Prehra doma s lídrom, cenný bod zo Skalice

119
Futbalisti MŠK Púchov podľahli na domácom trávniku v stredu lídrovi druhej ligy z Banskej Bystrice 0:3. Výsledok bol vzhľadom na predvedenú hru pre Púchovčanov až príliš krutý. FOTO: Facebook

Futbal – 2. liga muži – 9. kolo:

MŠK Púchov – Banská Bystrica 0:3 (0:3)

Góly: 31. Prikryl, 34. Starší, 37. Polievka

Rozhodovali Choreň, Lauer, Tokoš, 450 divákov

Vo vzácne fair-play vedenom stretnutí hrali Púchovčania s najväčším ašpirantom na víťazstvo v súťaži dlho vyrovnanú partiu. V úvodnej dvadsaťminútovke mali dokonca Púchovčania navrch, postupne sa však začali prejavovať väčšie herné skúsenosti hostí. O prehre domácich rozdielom triedy rozhodla šesťminútovka pred záverom prvého dejstva, kedy inkasovali všetky tri góly. V druhom polčase potom už skúsení Banskobystričania držali výsledok. Púchovčanom sa napriek niekoľkým príležitostiam už prikrášliť výsledok nepodarilo.

Zostava MŠK Púchov: Pilný – Riška, Ozimý, Lacko (81. Kopiš), Varga (62. Martinček), Michlík (46. Pavlovič), Štefanec (81. Raffay), Prekop (46. Rypák), Mráz, Kapusniak, Loduha, tréner Lukáš Kaplan

Lukáš Kaplan, tréner MŠK Púchov: “Stretnutie sa mi hodnotí veľmi ťažko, nakoľko prehrať doma 0:3 nie je dosť príjemné pre žiadne mužstvo. Aj keď si myslím, že tento zápas mohol skončiť aj trošku iným výsledkom. Minimálne sme to mohli trošku zdramatizovať. Vypracovali sme si množstvo šancí, ktoré sme nedotiahli do konca. Zápas sme prehrali v priebehu 6 – 7 minút. Na prvú situáciu, štandardku po rohu sme boli pripravení, vedeli sme, že Bystrica je veľmi silná v štandardkách, ale asi nie dosť dobre sme boli na ňu nachystaní. Druhý gól sme Bystrici pripravili sami po katastrofálnej chybe v defenzíve a tretí gól sa mi veľmi ťažko hodnotí. Každopádne chcem Bystrici zagratulovať k víťazstvu. Výsledok asi nie je spravodlivý, ale určite to víťazstvo je zaslúžené.“

Ostatné výsledky 9. kola: Žilina B – Trebišov 2:2, Liptovský Mikuláš – Skalica 2:1, Košice – Slovan B 3:0, Bardejov – Petržalka 1:1, Šamorín – Komárno 0:1, Poprad – Podbrezová – presunuté na 21. 10.

Futbal – 2. liga muži – 10. kolo:

MFK Skalica – MŠK Púchov 1:1 (0:1)

Góly: 72. Šebesta (pk) – 5. Varga

ŽK: Ranko, Nečas, Mader, Škrovan – P. Pilný, Pavlovič, Varga, Loduha, Mráz, Martinček, Michlík, ČK: Martinček (Púchov) po druhej žltej, rozhodovali Greško, Kmec, Špivák, 265 divákov

Po hladkej domácej prehre s lídrom súťaže cestovali v sobotu Púchovčania na trávnik druhej Skalice, ktorá má rovnako prvoligové ambície. Hostia šokovali Záhorákov už po necelých piatich minútach, kedy ich poslal Varga do vedenia – 0:1. Domáci zvýšili obrátky a až príliš úzkostlivý rozhodca Greško začal vyťahovať karty ako pri mariáši. Púchovčania, ktorí patria medzi najslušnejšie mužstvá súťaže, ich za štyridsať minút videli šesť… V záverečnej minúte prvého polčasu sa rozhodcovi podarilo vyšachovať Púchovčana Martinčeka, ktorý najskôr videl žltú za nedodržanie predpísanej vzdialenosti pri priamom kope a v tej iste minúte videl za faul aj červenú kartu. V druhom polčase držali Púchovčania senzačný výsledok až do 72.minúty, kde domáci Šebesta z pokutového kopu vyrovnal na 1:1. Púchovčania potom ešte videli tri žlté, no loptu do svojej siete už ani napriek oslabeniu nepustili. Zo Skalice sa tak priviezli cenný bod.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Ozimý, Riška, Pavlovič, Lacko, Varga, Kapusniak (90. Kopiš), Loduha (80. Michlík), Mráz (60. Štefanec), Martinček, Rypák, tréner Lukáš Kaplan

Ostatné výsledky 10. kola: Trebišov – Komárno 2:0, Dubnica nad Váhom – Košice 1:0, Podbrezová – Liptovský Mikuláš 1:2, Petržalka – Šamorín 1:2, Slovan Bratislava B – Bardejov 1:2, Žilina – Poprad – odložené na 28. 10., Banská Bystrica mala voľno