Pretekársku sezónu rozbehli plavecké nádeje

455

V sobotu 16.2.2019 sa v Senici uskutočnil pretek najmladších plavcov – 1. kolo slovenského pohára v plávaní žiakov najmladšej kategórie, ktorí sa môžu zúčastňovať plaveckých súťaží pod hlavičkou Slovenskej plaveckej federácie. Zúčastnili sa aj naši plavci, ktorí to so súťažným plávaním začali myslieť vážne až v nedávnom období. Týmto pretekom sa oficiálne začína súťažná sezóna púchovských plavcov, o ktorej vás budeme priebežne informovať.

Výprava Plaveckého klubu MATADOR Púchov bola obmedzená. Reprezentovali nás iba dvaja plavci, kedy hlavným dôvodom bola široká maródka tejto najmladšej vekovej kategórie. Veľmi náš teší, že v konkurencii celej západoslovenskej oblasti sme sa výsledkovo nestratili. Pretekárka Lucka Jurgová obsadila 2. miesto vo svojej kategórii v disciplíne 50 prsia, 3. miesto na 50 znak aj 200 PP. Ocenenie si však zaslúžil aj Marek Hanták, ktorý pokoril svoje vlastné osobné rekordy. Tréner Peter Bílik bol s reprezentáciou púchovského plávania spokojný, pričom konštatoval, že 2. kola slovenského pohára sa z púchovského plaveckého oddielu zúčastní už početnejšia výprava najmladších plavcov.

Celkové hodnotenie našej účasti na preteku je teda vysoko pozitívne a veríme, že tieto výsledky budú dobrým odrazovým mostíkom aj pre starších plavcov, ktorým už ďalšiu sobotu začína pretekárska sezóna 2019.